Krónika
Vérfagyasztó ragadozófészek maradványait találták meg merülés közben
A tudósok azóta is próbálják kideríteni, hogy miért halt ki ez a cápafaj, mikor egyéb ősi példányok még élnek, és a tudósok azóta a megalodon leggazdagabb fosszíliájában, a fogaiban keresik a választ - írták.
Kay Nicte Vilchis Zapata barlangkutató és fotós, valamint társa, Erick Sosa Rodriguez barlangkutató a maderiai víznyelőben való merülés közben fedezte fel a fosszíliákat. Összesen tizenöt fogkövületet találtak a Cholul körzetben, amelyről úgy gondolták, hogy egykor tenger lehetett – számoltak be.
A 15 fosszíliából 13 a cápák három különböző fajához tartozott, amelyek közül az egyik az egykor halálos megalodon volt. Még 2019-ben Zapata elmondta a helyi médiának:
„A falat néztük, és hirtelen megláttam valamit, közelebb mentem, és láttam, hogy ez egy fog, ez volt az első, és nyilvánvalóan egy fűrészcápához tartozott”.
A cápafogak a megalodoncápához (Carcharocles megalodon), a makrélacápához (Isurus oxyrinchus) és a fűrészcápához tartoztak. Arra a következtetésre jutottak, hogy a megalodonfogak geológiai időskálája körülbelül 5 millió és 2,5 millió évvel ezelőtti időszakra terjedt ki.