Krónika

Kampányt indított a MÁV–Volán-csoport a munkavállalói elleni támadások megelőzésére

Az elmúlt hónapokban több alkalommal érte súlyos támadás a MÁV–Volán-csoport munkatársait feladataik ellátása közben

Figyelemfelhívó kampányt indított a MÁV–Volán-csoport a munkavállalói elleni támadások megelőzésére, a társaság honlapján, közösségimédia-felületein, vállalati blogjában, valamint plakátokon próbálja felhívni a közvélemény figyelmét arra, hogy az erőszak nem megoldás a nézeteltérések rendezésére – közölte a közlekedési cég szombaton az MTI-vel.

Kampányt indított a MÁV–Volán-csoport a munkavállalói elleni támadások megelőzésére
Figyelemfelhívó kampányt indított a MÁV–Volán-csoport a munkavállalói elleni támadások megelőzésére
Fotó: Facebook/MÁV–Volán-csoport

A cégcsoport október elejétől egyhónapos kampányt folytat, hogy rávilágítson a problémára, nyomatékossá tegye annak súlyosságát, és megelőzze a jövőbeni eseteket.

A kommunikációs kampányban hangsúlyozzák, hogy a buszvezetők, vonatvezetők, HÉV járművezetők, rendészek, jegyvizsgálók, közfeladatot ellátó személynek minősülnek, bántalmazásuk vagy munkavégzésük akadályozása bűncselekménynek minősül, ezáltal súlyosabb büntetést, akár szabadságvesztést is vonhat maga után.

A közlemény szerint 2022-ben 175, míg 2023 első félévében majdnem 90 embert ítéltek jogerősen szabadságvesztésre közfeladatot ellátó személy, például autóbusz-vezetők, jegyvizsgálók ellen elkövetett erőszakos cselekedet miatt.

A megelőzés érdekében a társaság korábban kezdeményezte a rendőrség, az önkormányzatok és a közterület-felügyeletek összefogását, az utasforgalommal érintett területeken majdnem 420 helyszínen több ezer kamerát üzemeltet, az autóbuszok nagy részén fedélzeti kamerarendszerek működnek, és a MÁV-START elővárosi motorvonatain, a személykocsikon, valamint a belföldi InterCity kocsikon is található kamera – írta a vállalat.

Kapcsolódó írásaink