Krónika

Ez lenne a nyugati szólásszabadság?

Letiltották a kritikus amerikai exhírszerző csatornáját

Ugyanazon a napon, amikor a YouTube leállította a The Scott Ritter Show-t, leállították a Kérdezd a felügyelőt is – írja a magyarnemzet.hu.

Ez lenne a nyugati szólásszabadság?
Letiltották a kritikus amerikai exhírszerző csatornáját
Fotó: Facebook/Scott Ritter

Ha esik az eső, akkor ömlik. Ugyanazon a napon, amikor a YouTube leállította a The Scott Ritter Show-t, leállították a Kérdezd a felügyelőt is. Ez a YouTube célzott erőfeszítése arra, hogy eltávolítsa, lehalkítsa a hangomat, a vendégeimét és azokét, akik időt szántak arra, hogy feltegyék kérdéseiket a nap égető problémáiról – kezdte a bejegyzését Scott Ritter egykori amerikai hírszerző az X névre átkeresztelt közösségi felületén, amelyet korábban Twitternek hívtak. Scott Ritter a műsoraiban, a jegyzeteiben és a kommentárjaiban többnyire olyan kérdéseket igyekezett feszegetni, amelyek rávilágítanak arra, hogy talán nem minden úgy van, ahogy azt a nyugati hatalmak igyekeznek beállítani a világpolitika és az ukrajnai háború kapcsán – olvasható a magyarnemzet.hu oldalán.

Úgy véli, éppen azért akarják elhallgattatni, mert olyan égető, mindennapi kérdésekre keresik a választ vendégeivel, amelyeket nem szívesen szeretnének meghallani egyes vezető tisztségviselők vagy egyes államok vezetői.

Ritter a bejegyzésében leszögezte, hogy nem fog sikerrel járni a nyugati liberális fősodor akciója.

A YouTube-on túl is létezik egy hatalmas közösségimédia-világ. És azoknak a hangoknak, akik még mindig a YouTube-ot használják elsődleges vektorként a közönségükhöz, értsék meg ezt: alkalmazkodjatok vagy elpusztultok. Ha geopolitikai műsort készítesz, és még mindig a YouTube platformján vagy, kérdezd meg magadtól, hogy miért – tanácsolta társainak az egykori amerikai hírszerző.

Scott Ritter legutóbb azt fejtegette, hogy Volodimir Zelenszkij ukrán elnök talán brit titkosügynök lehet, és közvetlenül az MI6 vezetője, Richard Moore irányítása alatt áll. A több mint félórás felvétel elején Ritter azt állítja, hogy Volodimir Zelenszkij televíziós sorozata, a 2015 és 2019 között vetített A nép szolgája című műsor sokat segített az ukrán elnök politikai karrierjén. A megszólaltatott szakértők kifejtették, hogy a sorozattal remekül szemléltették, miként lehet manipulálni az ukrán népet, valamint arra is rávilágítottak, hogy hogyan válhat egy színész egy ország elnökévé. Éric Denese egykori magas rangú francia hírszerző tiszt szerint a filmszerep tulajdonképpen felkészítette Zelenszkijt arra, hogy valóban Ukrajna vezetőjévé váljon. Kiemelte azt is, hogy a sorozatot követően indult Zelenszkij az elnökválasztáson 2019-ben, ami rendkívül ügyes manipulációnak bizonyult.

Scott Ritter szintén felhívja rá a figyelmet, hogy az emberiség valaha volt legjobb előválasztási kampányának bizonyult az, hogy a sorozat harmadik évada mindössze négy nappal a 2019-es elnökválasztási kampány előtt jelent meg. Az eredmények is azt támasztják alá, hogy a valóságban remekül működött ez a módszer, Zelenszkij ugyanis elsöprő fölénnyel, 73,23 százalékkal nyerte az első fordulót.

Ritter videójának második része éppen most látott napvilágot. A beszélgetés 45 percben foglalja össze azt a tíz fontos feladatot, amit Zelenszkijnek mint ügynöknek meg kellett tennie megválasztása óta. Fontos leszögezni, hogy Ritter és a videóiban megszólaló szakértő egészen eddig semmiféle konkrét bizonyítékkal nem szolgáltak állításuk alátámasztására.

Kapcsolódó írásaink