Krónika

Gyerekek sérültek meg egy londoni iskolában, amelybe autó csapódott

A Scotland Yard hangsúlyozta, hogy nem terrorcselekményként kezeli az incidenst

Gyerekek sérültek meg csütörtökön egy londoni általános iskolában, amelynek épületébe egy autó csapódott.

Gyerekek sérültek meg egy londoni iskolában, amelybe autó csapódott
A Scotland Yard hangsúlyozta, hogy nem terrorcselekményként kezeli az incidenst
Fotó: AFP/Daniel Leal

A Scotland Yard tájékoztatása szerint a balesetben, amely a délnyugat-londoni Wimbledon kerület egyik leányiskolájában történt, hét gyermek és két felnőtt sérült meg.

Helyszíni médiabeszámolók szerint az iskolához húsz mentőautó és egy mentőhelikopter érkezett, és több sérültet a helyszínen kezelnek.

A Scotland Yard hangsúlyozta, hogy nem terrorcselekményként kezeli az incidenst.

A tájékoztatás szerint a gépkocsi vezetője a helyszínen maradt a baleset után. Őrizetbe vétel egyelőre nem történt.

A BBC brit közszolgálati médiatársaság beszámolója szerint az iskolába – ahová 4–11 év közötti gyerekek járnak – egy Land Rover csapódott.

A helyszínen készült fotók alapján a gépkocsi az iskola udvarán áthajtva a főépület bejáratának ütközött.

Kapcsolódó írásaink