Krónika

Utolérték

A veresegyházi rendőrök egy bozót tövébe bilincselték, majd őrizetbe vették, a bíróság azóta letartóztatta.

Utolérték
Képünk illusztráció
Fotó: MH

Ballagási ünnepen mulatták az időt a résztvevők, amelyet 2023. június 5-én kihasználva sündörgött be a veresegyházi óvodába D. József. Egy öltözőszekrényből két pénztárcát emelt el, majd az intézményből kifelé vette az irányt.

A szülők szeme – gyermekeik mellett – a pályán volt, ketten eredtek a férfi után, miközben értesítették a rendőrséget. A fiatal nem jutott messzire, míg őt az óvodából követték, a percek alatt kiérkező rendőrök más irányból állták útját, végül egy bokor tövében kapták el. A tárcákat minden értékkel együtt megtalálták a rendőrök, azok visszavándorolhattak tulajdonosaikhoz.

Az erdőkertesi férfit bevitték a kapitányságra és kikérdezték, mint kiderült, több, az elmúlt időszakban elkövetett vagyon elleni bűncselekmény is van a rovásán. A gyanú szerint napokkal ezelőtt egy fóti templom ablaküvegét törte be, és kirámolt egy perselyt, majd a fóti gyermekváros központjában tette tiszteletét, ahonnan mobiltelefonnal, pénztárcával és bankkártyával távozott, utóbbival később vásárolt is.

Az őrizetbe vett férfi gyanúsítása ellen nem tett panaszt, – részben – beismerte a bűncselekmények elkövetését. A Dunakeszi Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya az azóta letartóztatott férfi ellen lopás bűntette, lopás vétsége, valamint csalás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatja le a büntetőeljárást.

Kapcsolódó írásaink

A gyors segítség életet menthet

ĀA rendőrség légirendészei, a KR Bevetést Támogató Osztálya, és a vízirendészei közös vízből mentési gyakorlatot tartottak Zamárdiban