Krónika

Több emberéletet követelt Ecuadorban egy földcsuszamlás

A földcsuszamlás következtében 163 lakóház rongálódott meg, tizenegy épület pedig teljesen megsemmisült

Legalább tizenhat emberéletet követelt Ecuadorban a heves esőzések kiváltotta földcsuszamlás – közölték hétfőn a latin-amerikai ország hatóságai.

Több emberéletet követelt Ecuadorban egy földcsuszamlás
„Szörnyű tragédia tanúi lehettünk” – mondta Dario Herrera közlekedési miniszter
Fotó: AFP/Ecuadorian Red Cross

A szerencsétlenség az andoki Chimborazo tartományban található Alausí városában vasárnap este történt. A halottak mellett tizenhat sérültje is volt a történteknek, hét embert eltűntként tartanak nyilván.

A földcsuszamlás következtében 163 lakóház rongálódott meg, tizenegy épület pedig teljesen megsemmisült.

Guillermo Lasso elnök a Twitteren közölte, hogy a mentőszolgálatok már munkához láttak, illetve erősítésként más térségekből is átvezényeltek tűzoltóbrigádokat. A hatóságok szerint keresőkutyákat és drónokat is küldtek a szerencsétlenség helyszínére.

„Szörnyű tragédia tanúi lehettünk” – mondta Dario Herrera közlekedési miniszter Alausíban.

„Az első dolog, hogy elláthassuk az embereket, és evakuáljuk őket a házaikból” – tette hozzá.

Ecuador-szerte a heves esőzések utakat, hidakat és más infrastruktúrát mostak el. Alausí nagyjából 2300 méteres tengerszint feletti magasságban található, mintegy száz kilométerre a 6263 méteres szunnyadó Chimborazo vulkántól, amelyről a tartomány a nevét kapta. Tíz napja Ecuador déli részét földrengés rázta meg legalább tizenöt ember életét követelve. A legsúlyosabban érintett a Csendes-óceán partján fekvő El Oro tartomány volt.

Lasso egyébként nem sokkal korábban hirdetett vészhelyzetet az ítéletidő és a földrengés sújtotta tizennégy tartományban.

Kapcsolódó írásaink