Krónika

Nyilvános Budapest betöréstérképe

Ezekben a kerületekben garázdálkodnak a leggyakrabban

Vannak olyan területei Budapestnek, ahol érdemes fokozottan elővigyázatosnak maradnunk, és nem is feltétlenül azok, amikre elsőre gondolnánk. A 13. kerületben a Béke utca és a Reitter Ferenc utca között tavaly augusztus óta nyolc alkalommal törtek be, de a Gellérthegy és a Keleti Pályaudvar környékén is aktívak voltak a bűnözők – olvassuk a Pénzcentrum gyűjtésében, melyet a rendőrség adatbázisa alapján készítettek.

A második és a harmadik kerületi ingatlanokba azonban kevesen törtek be – igaz, az elérhető bűnügyi listák nem tartalmaznak minden adatot, ügyelve rá, hogy a még folyamatban levő nyomozásokról semmilyen információ ne kerüljön idő előtt nyilvánosságra.

A rendőrségi honlapon fellelhető bűnügyi térkép ennek ellenére viszonylag friss adatokat tartalmaz a betörések kapcsán.

Érdekesség, hogy a novembertől februárig tartó időszak a betörők kedvence, valószínűleg a síelés és a karácsony miatti elutazások jelentős szerepet játszanak ebben.

A környező településeket nézve Érden volt a legtöbb betörés, de Ercsi és Veresegyház környékén is számos tulajdon elbirtoklás történt.

Ebben a négy hónapban történt a betöréses lopások majd 40 százaléka.

Nehéz túljárni a bűnözők eszén: tudják, melyek a legkedveltebb rejtekhelyek.

Kisebb értékű betörésnél a hálószobában, a nappaliban a szekrényekben keresik a készpénzt, az ékszereket; nagyobb értékű lopásnál a fali széfet, a pénzkazettát veszik célba.

  • ékszer
  • otthon tárolt pénz, nemesfém
  • laptop, okoseszközök
  • épülő, de már lezárt lakóépületből a közvetlenül a beépítés előtt letárolt gépészeti berendezések
  • melléképületekből a motoros kéziszerszámok
  • egyedi, nagy értékű vagyontárgyak, például hangszer.

Az Aegon listája mindezt kiegészíti a márkás órákkal, illetve a nívós ruházattal is.

Kapcsolódó írásaink