Krónika

Bréking! Eltűnt Gombóc Artúr Tihanyból!

„Lehet, hogy társaihoz hasonlóan Gombóc Artúr is elrepült a szilveszteri tűzijáték elől?” – teszik fel a kérdést Tihany Hivatalos Turisztikai oldalán, ahol az illetékesek közölték az érdeklődőkkel, egy kép kíséretében, hogy nincs a helyén a népszerű Kolodko-alkotás.

Bréking! Eltűnt Gombóc Artúr Tihanyból!
Csak egy csoki maradt Gombóc Artúr helyén...
Fotó: Facebook

A szobor helyén csak egy Balaton Szelet maradt. A népszerű alkotás eltűnt a Tihanyi Apátság szomszédságából.

A posztban azt ígérik, szólni fognak, ha visszakerül a helyére látogatók kedvence.

Gombóc Artúr 2020 májusa óta ült a Tihanyi Bencés Apátságnál, háttal a tónak. A csokifanatikus rajzfilmfigura széttárt szárnyakkal fogadta a turisták ajándékait, amelyek leginkább édességek voltak, de télen Artúr sálat is kapott a gondoskodó látogatóktól, akik a poszt alatt fejezték ki aggodalmukat a rejtélyes eltűnéssel kapcsolatban.

Objektum doboz

Kapcsolódó írásaink

Tízéves a Mesemúzeum

Ā„Boldogan éltek, míg meg nem haltak” címmel szeptember 30-án tárlat nyílik a Mesemúzeumban

Megújult a Balatoni Bringakör több mint fele

ĀŐsztől 114 kilométeren korszerűbb úton lehet kerékpározni a Balaton körül - ismertette a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. (NIF) az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében