Krónika

Csaknem ötszázötvenezer látogató járt idén a Nyíregyházi Állatparkban

Szinte teljesen visszaállt a megszokott érdeklődés a Nyíregyházi Állatpark iránt a koronavírus-járvány előtti szintre, hiszen mintegy 550 ezren látogattak el idén oda, közülük csaknem 200 ezer külföldi volt.

Csaknem ötszázötvenezer látogató járt idén a Nyíregyházi Állatparkban
Az állatkertben idén több mint háromezer gyermek vett részt valamilyen oktatási programban, illetve számos hazai állatfajt gondoztak a mentőközpontban
Fotó: Facebook/Nyíregyházi Állatpark

Gajdos László, az állatpark igazgatója az MTI-nek adott évértékelő interjújában elmondta, főként szlovák és román vendégek látogattak el a parkba, de Nyugat-Európából is voltak érdeklődők, emellett idén az ukrán gyermekeket és menekülteket ingyen fogadták.

Az állatpark ebben az évben ünnepelte alapításának huszonötödik évfordulóját.

A jubileumi évben kétszázötven állat született, ezzel hozzájárulva olyan különleges fajok fennmaradásához, mint a sörényes hangyász, a törpevíziló, az ezüstös szarvascsőrű madár, a sarki farkas vagy a puma.

Gajdos László kiemelte, immár negyedszer született afrikai elefánt a parkban, és másodszor jött világra utód az egyik leginkább veszélyeztetett faj, az indiai páncélos orrszarvú nyíregyházi tenyészcsaládjánál.

Sok új állat érkezett a vadasparkba, többek között gepárd, kínai leopárd, kea és zebracápa.

A nyíregyházi állatkertben ebben az évben négy új vizesblokkot adtak át, elkészült a varacskosdisznó-kifutó, és bővült a nagymacska-bemutató. Folytatódott a fogyatékkal élők megsegítését célzó akciójuk, rendeztek nyugdíjas napot, és a köztisztviselők számára is szerveztek egy délutánt – tette hozzá az igazgató.

Az európai állatkerti szakma elismeréseként az állatpark zoológiai igazgatóhelyettesét, Papp Endrét választották az Európai Állatkertek és Akváriumok Szövetségének (EAZA) elnökévé, emellett idén harmadik alkalommal választották meg a Nyíregyházi Állatparkot Európa Legjobb Állatkertjének a félmillió látogatószám alatti kategóriában.

A park dolgozói remélik, hogy tartósan túl tudják szárnyalni ezt a látogatottságot, és hamarosan megmérettethetik magukat az egymillió látogatót fogadó állatkertek között is, amelynek jó alapot biztosíthat az a csaknem 14 milliárd forintos beruházás, amelynek végeztével a Föld jeges világát megidéző, interaktív állatbemutató jön létre – mondta Gajdos László.

Az állatkertben idén több mint háromezer gyermek vett részt valamilyen oktatási programban, illetve számos hazai állatfajt gondoztak a mentőközpontban.

Az ukrajnai háború miatt két menekült állat véglegesen otthonra talált a Nyíregyházi Állatparkban, sőt Mázli, a nőstényoroszlán és Katja, a nőstény selyemmajom azóta már családot is alapított.

Kapcsolódó írásaink