Krónika
Halálos áldozatai is vannak a Nanmadol tájfunnak Japánban

Egy légi felvételen látható épület külső fala levált a Tanegashima Űrközpontban, Minamitane városában a tájfun következtében
Fotó: The Yomiuri Shimbun via AFP
Az idei tájfunszezon 14. vihara az egyik legerősebb volt az ország történetében, amikor elérte Kjúsú szigetét vasárnap. Kedden már az ország északkeleti része, Honsú fölött haladt át, ahol szintén árvizek és földcsuszamlások veszélyére figyelmeztettek a hatóságok.
A két halálos áldozatot Mijazaki prefektúrából jelentették. Egyikük házát földcsuszamlás sodorta el, a másik áldozatot pedig víz alá került autójából emelték ki. Hirosimában egy ember eltűnt, az ítéletidőnek 115 sérültje van – tudatták a japán hatóságok. A kjúsúi elektromos vállalat szerint 100 ezer háztartásban továbbra sincs áram.