Krónika
Krokodilok pusztítják a vaddisznókat

Ausztráliában a vaddisznó (Sus scrofa) nem őshonos, a 18. században hurcolták be Európából az első példányokat, de azóta rendkívüli módon elszaporodott. A falánk állatok elfoglalják más, őshonos állatok élőhelyeit, egyes kisebb emlősöket, békákat és madarakat pedig megesznek. A növényvilágban is komoly károkat okoznak, a bundájukon és a patájukon kórokozókat terjesztenek. A bordás krokodillal (Crocodylus porosus) azonban nem tudnak mit kezdeni, az ausztráliai csúcsragadozók populációja nagyrészt a vaddisznóknak köszönheti töretlen fejlődését.
A bordás krokodilok főképp hallal táplálkoznak, de a vízpartra inni járó vaddisznók ideális prédát jelentenek a számukra, napjainkra a vaddisznó lett az elsődleges táplálékuk. A vaddisznó ideális zsákmány a krokodilok számára: a halfogás sok fáradsággal jár, a szomjazó vaddisznókat viszont tálcán kínálja a természet számukra az itatónál.
A szigetországban 1971-ben betiltották a bordás krokodil vadászatát, a populáció azóta növekedésnek indult, jelenleg mintegy 100 ezer állatot tartanak számon belőle. Az ausztráliai krokodilok és vaddisznók esete nem példa nélküli a természetben, a floridai puma is az invazív vaddisznóknak köszönhette a fennmaradását.