Krónika

Háromszorosára nőtt a tigrisek száma Nepálban

A növekvő állomány és az erdők véges befogadóképessége miatt ugyanakkor az elmúlt három évben 62 ember életét oltották ki tigrisek Nepálban.

Csaknem háromszorosára – 121-ről 355-re – nőtt a tigrisek száma Nepálban 2009 óta – közölte a katmandui kormány pénteken a tigrisvilágnap alkalmából.

A legutóbbi, 2018-as számlálás óta 120-szal emelkedett a himalájai országban élő bengáli tigrisek, más néven királytigrisek száma. A nemzeti parkokért és természetvédelemért felelős állami hivatal a kormány és a lakosság által a faj megőrzésére közösen tett erőfeszítések eredményének tulajdonította a tigrisek szaporodását.

Hangsúlyozta, hogy ezzel az eredménnyel Nepál a maga részéről túlteljesítette a 2010-es szentpétervári tigriscsúcs célkitűzését, amely globálisan a tigrispopuláció megduplázását irányozta elő 2022-ig.

A növekvő állomány miatt ugyanakkor – a Kathmandu Post című lap szerint – az elmúlt három évben 62 ember életét oltották ki tigrisek Nepálban.

A közösségi erdőhasználók országos szövetségének (FECOFUN) aktivistája, Thakur Bhandari szerint a kormány „a számok bűvöletében élve” nem veszi figyelembe a nepáli erdők befogadóképességét, és az elmaradott körülmények között élő, szegény lakosságcsoportokkal fizetteti meg a tigrispopuláció növekedésének árát.

Természetvédők 3900-ra becsülik a vadon élő tigrisek számát a világon.

Kapcsolódó írásaink