Krónika

Erőszakkal próbált egy csoport migráns Magyarországra jutni

Erőszakkal próbált egy csoport migráns Magyarországra jutni Kübekházánál csütörtök hajnalban - tudatta a Csongrád-Csanád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Erőszakkal próbált egy csoport migráns Magyarországra jutni
Katonák járőröznek a határzárnál
Fotó: MTI/Rosta Tibor

Szabó Szilvia közölte, mintegy 120 migráns gyűlt össze szerb oldalon, a magyar-román-szerb hármashatár-jel közelében. A rendőrök 3 óra után néhány perccel a hőkamerákon keresztül észlelték a csoportot. A migránsok erőszakosan léptek fel a határt védő egyenruhásokkal szemben, kövekkel dobálták meg, illetve szidalmazták őket.

A szolgálatot teljesítő rendőrök és katonák megakadályozták a jogellenes határátlépési kísérletet, sem személyi sérülés, sem anyagi kár nem keletkezett - tudatta a százados.

Kapcsolódó írásaink

Újabb DK-s pánikkeltés

ĀFidesz: A baloldalnak nem számítanak az emberéletek, most éppen az oltási programot támadják, kétségbe vonják a magyar orvosok és járványügyi szakemberek álláspontját