Gazdaság
Vallott Tarsoly Csaba a győri ügyről
Éveken keresztül több tízmilliárd ment a Quaestortól a futballkomplexumba
Tarsoly bevallása szerint 2001-ig egyáltalán nem érdekelte a foci, de miután a Quaestor elindította Győrben az első fiókirodáját, megjelentek nála a hazai futball irányítói, és fél év alatt meggyőzték arról, hogy egy befektetésekkel foglalkozó cégnek nem szabad kimaradnia a fociból.
A cég 2001-ben 650 millió forintért megvette a Rába-gyárhoz tartozó 17 hektáros ingatlant a stadionnal együtt, a vételár felét saját részvényeikkel egészítették ki. A komplexumot egy forintért ajánlották fel Győrnek, a város azonban nem élt a lehetőséggel.
Tarsoly a stadion mellé egy olyan bevásárlóközpontból, hotelből és irodaparkból álló komplexumot gondolt ki, amely üzleti alapon eltarthatta volna a futballcsapatot.
Az ETO Park 2008-ban készült el, azonban a közben megnyitott Árkád bevásárlóközpont és a pénzügyi válság miatt a komplexum kiadhatatlanná vált. A beruházáshoz hitelt nyújtó Magyar Fejlesztési Bank egyre rosszabbul viselte, hogy az átadás egyéves csúszása után is üresen áll a park, ezért a Quaestor végül maga alapított olyan vállalkozásokat, amelyekkel legalább részben meg lehetett tölteni az üzletházat.
A portál információi szerint a Quaestor-vezér egyáltalán nem beszélt a politikusokhoz vagy gazdasági vezetőkhöz fűződő személyes kapcsolatairól.
A brókerbotrányhoz tartozik, hogy az Együtt a Fővárosi Törvényszékhez fordul, hogy nyilvánosságra kerüljenek a Külgazdasági és Külügyminisztérium és a Nemzeti Kereskedőház Quaestor-üggyel kapcsolatos dokumentumai.