Gazdaság

Tőzsdére lépett a Waberer’s cég

Immár a szállítmányozás is képviselteti magát

A Waberer’s International Zrt. tegnap indított részvényértékesítéséből várt 190 millió euró (nagyjából hatvanmilliárd forint) bevételből 32 millió eurót fordítanának a lengyel Link fuvarozócég felvásárlására, a fennmaradó részt pedig vállalati és működőtőke-beruházásokra – mondta Lajkó Ferenc, a Waberer’s International Zrt. vezérigazgatója.

Cselovszki Róbert, az Erste Befektetési Zrt. vezérigazgatója a távirati iroda beszámolója szerint ismertette, a részvényeket június 19-től 29-ig, 5100-6300 forint közötti ársávban lehet jegyezni. Hozzátette: a befektetőknek lehetőségük lesz euróban is jegyezni a részvényeket, az euróárat az árazáskor határozzák meg. Végh Richárd, a Budapesti Értéktőzsde elnök-vezérigazgatója kiemelte, hogy a cég részvényeit várhatóan július 6-án vezetik be a tőzsde prémium kategóriájába, a BUX-on belül az ötödik legnagyobb súlyt kapja. Hangsúlyozta: a Waberer’s belépésével egy új szegmens képviselteti magát majd a tőzsdén jegyzett vállalatok körében, a szállítmányozás iparágból az elsőként.

Lajkó Ferenc tájékoztatást adott arról, hogy május 25-én írták alá az adásvételi szerződést a lengyel fuvarozócég megvásárlásáról. A cég stratégiája szerint öt éven belül akár több ezer kamionból álló flottát hoznak létre Lengyelországban. A következő években újabb akvizíciós lehetőségeket vizsgálnak, és cégfelvásárlást terveznek. A járműveik évi 450 millió kilométert tesznek meg, és 4,3 millió tonna rakományt szállítanak.