Gazdaság
Tata kapta a legszebb település díját
Michl József polgármester szerint a helyieknek is fontosak az elismerések
– Mit jelent a városnak a Legszebb magyar település díj?
– Városunk már számos elismeréssel büszkélkedhetett az elmúlt években. A Biológiai sokszínűség magyar fővárosa címet 2010-ben vehettük át, 2013-ban Tata nyerte el az Európai Tanács díját, amelyet 1955 óta minden évben egyetlen városnak ítélnek oda. Tata az elismerést azzal vívta ki magának, hogy példaértékű, a kultúrára, oktatásra, sportra kiterjedő, aktív kapcsolatot alakított ki kilenc testvérvárosával. Szintén 2013-ban a Magyar táj-díjat, illetve Kerékpárosbarát város címet hoztunk haza. Önkormányzatunk is többször részesült elismerésben. Tehetségbarát önkormányzat, Családbarát önkormányzat, illetve Kerékpárosbarát munkahely címekkel büszkélkedhetünk. Az Echo Tv díja újabb pozitív visszajelzés városunknak. A díjak segítenek abban, hogy településünk még ismertebbé váljon mind a kikapcsolódni vágyók, mind a befektetők számára.
– Milyen programok várják a Tatára látogatókat?
– Egész évben fesztiválprogramokkal várjuk az érdeklődőket. A legtöbb látogatót vonzó rendezvényeink: a Patara elnevezésű török kori történelmi fesztivál, a Tatai sokadalom népi hagyományőrző fesztivál, a Víz, Zene, Virág Fesztivál, amely az évek során Magyarország legnagyobb családi rendezvényévé nőtte ki magát, az Öreg-tó lehalászásának attrakciójára épülő Öreg-tavi Nagy Halászat, valamint a Tatai Vadlúd Sokadalom, amely a Tatára érkező több tízezer vadlúd látványosságát népszerűsíti. Emellett május közepétől egészen karácsonyig várjuk az érdeklődőket színes, kulturális programokkal.
– Milyen fejlesztések valósultak meg az elmúlt időszakban a telepü-lésen?
– A huszonnégyezer lelket számláló városunkban a korábbi önkormányzati ciklusokban már befejeztük a középületek korszerűsítését, elsősorban energetikai fejlesztéseket valósítottunk meg. A közelmúltban folytatódtak a turisztikai beruházások, amelynek keretében egy ezerháromszázötven méter hosszú tanösvényt alakítottunk ki, és létrehoztunk egy ökoturisztikai központot az Öreg-tó partján, amely a kerékpárosoknak és a kirándulóknak nyújt sport- és turisztikai szolgáltatásokat. A Magyar Labdarúgó-szövetség támogatásával új futballpályát építettünk, valamint városi összefogással műjégpályát létesítettünk. Megkezdődött az angolpark rehabilitációja, amelynek keretében megújult a szabadtéri színpad, továbbá az Esterházyak idejében épült kiskastélyt is felújítottuk.
– A jövőben milyen fejlesztések élveznek elsőbbséget?
– Megkezdtük a régi városközpont, a Kossuth tér felújítását, valamint az új városi szakrendelő építését állami támogatásból. A város új, kétezer-egyszáz négyzetméteres sportcsarnokának megépítése is elindult, valamint elkezdődött a Réti-tavak legnagyobb tavának rehabilitációja, amelynek eredményeképpen mintegy huszonkét hektáros, rekreációt, kikapcsolódást szolgáló, új vízfelület jön létre.