Gazdaság

Szerződés Londonnal

Hazánk szempontjából kiemelt jelentőségű, hogy Anglia fővárosa különmegállapodást kötött a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarával a magyar vállalkozások érdekében

Európának a Brexit után is szüksége lesz Angliára, az uniós tagságon kívül is. A Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara a budapesti vállalkozók érdekében szerződést kötött a londoni iparkamarával.

Krisán-László
Krisán László: Elismerést jelent London partnersége a budapesti kamarával (Fotó: Bodnár Patrícia)

Együttműködési megállapodást írt alá Krisán László, a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara elnöke és Colin Stanbridge, a Londoni Kereskedelmi és Iparkamara elnöke a kereskedelem-fejlesztés, a gazdasági együttműködés és az üzleti kapcsolatok erősítése érdekében tegnap.

Krisán László lapunknak az aláírás után elmondta: a budapesti kamarának mindenképpen szüksége van olyan egyezményekre, melyekkel át tudja emelni azokat a jó gyakorlatokat, tapasztalatokat más városoktól, amelyek a budapesti vállalkozók életét jelentősen könnyítik. A kamara idén már tagja lett a kiemelt európai fővárosok szövetségének, az Alliance of European Metropolitan Chambers of Commerce and Industry-nak Athén, Barcelona, Berlin, Brüsszel, Dublin, Frankfurt, Isztambul, Manchester, Madrid, Marseille, Párizs és Torinó mellett.

A mostani, londoni különmegállapodást nagyon komoly eredménynek értékelte az iparkamara elnöke. Hangsúlyozta, a Brexit miatt sok kérdőjel merül fel Anglia jövőjét illetően, de mindenképp meghatározó gazdasága Európának. Keretrendszertől függetlenül, uniós tagként vagy azon kívül, de Európának szüksége van Angliára és ez fordítva is igaz. Hazánk szempontjából kiemelt jelentőségűnek nevezte a hosszú előkészítés után megkötött szerződést, mint mondta, ha egy ekkora metropolisz, mint London úgy ítéli meg, érdemes a budapesti kamarával szerződést kötnie, az elismerés. Hozzátette, komoly hangsúlyt helyeznek azon együttműködésekre, amelyek kiemelt fontossággal bírnak a kamara életében és kiemeltek a budapesti vállalkozások érdekében. Konkrét előrelépést nyújtó szerződéseket kötnek, amelyek tényleges előnyöket nyújtanak a hazai vállalkozásoknak.

A szerződések típusuktól függően érintik a munkaerő kérdését, a munkavállalási kérdéseket, a különböző adminisztrációs terhek csökkentését, piacra kerülést, forráshoz jutást. Kiemelt feladatának érzi a kamara mindemellett a tudás átadását, a szakképzést, különféle képzési formákat, az oktatást. Colin Stanbridge, a Londoni Kereskedelmi és Iparkamara elnöke elmondta, a Brexit után a londoni kamarának nagyon fontos, hogy megmaradjanak a legjobb kereskedelmi kapcsolatai az európai nagyvárosokkal.

A kamarák az európai üzleti élet fontos és egyedülálló hálózatai, amelyek a kis- és középvállalkozások piacra jutását segítik elő politikától független lobbierőként.