Gazdaság
Idén is bevételnövekedésre számítanak a cégvezetők
Kiemelten fontos és időszerű a szakképzési rendszer átfogó reformja
A tegnap ismertetett visszajelzések szerint Magyarországon a vállalatvezetők kilencven százaléka számít arra, hogy cégük bevétele idén is bővül. A PwC globális felmérése ennél némileg csekélyebb arányt mutat, világszerte a megkérdezett cégvezetők körében nyolcvankét százalék várja ezt 2019-ben. Az adatok alapján a magyarországi vállalatvezetők nyolcvanhét százaléka, a külföldieknek pedig hetvenhét százaléka a hatékonyságot szeretné javítani. Új piacok keresését, új termékek és szolgáltatások bevezetését sokkal kevesebben tervezik.
Úgy tűnik, a saját teljesítménybe vetett hit alapja a folyamatok optimalizálása, az innováció és az emberi erőforrás bővítése. Azt gondolom, hogy ez a jelenlegi, prosperáló időszak ösztönző egy vezető számára, és kiváló lehetőség a cselekvésre, konkrét lépések megtételére. Bár már látszanak a viharfelhők, egyáltalán nem késő felkészülni, megerősíteni a vállalatokat – mondta Lőcsei Tamás, a PwC Magyarország vezérigazgatója.
A növekedést mindenki szerint a munkaerőhiány fenyegeti a legjobban. A külföldi vállalatvezetők hetvenkilenc százaléka idén és tavaly is ezt tekintette a legnagyobb kihívásnak. A belföldi válaszokon belül ugyanez még magasabb, kilencvenkét százalék, de egy éve még kilencvenöt százalék volt. A vállalatvezetők a munkaerőhiány káros következményeként elsődlegesen az emberierőforrás-költségek növekedését, az ügyfélélmény minőségének romlását és piaci lehetőségek elszalasztását, illetve az innovációs képesség visszaesését jelölik meg.
A szakképzési rendszer átfogó reformja időszerű és kiemelten fontos, hiszen ez nagy mértékben befolyásolja a munkaerőpiaci változásokat, és hozzájárul a versenyképesség fenntarthatóságához – mondta Futó Péter, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének elnöke. Hozzátette, a munkába álló fiataloknak arra kell készülniük, hogy valószínűleg öt–tíz évente munkahelyet váltanak.