Gazdaság

Újabb ország vezetett be szankciókat az orosz olajipari óriáscégek ellen

A brit hatóságok szankciókat rendeltek el a Gazprom Neft és a Surgutneftegaz ellen

A brit hatóságok blokkoló szankciókat vetettek ki az egyik legnagyobb orosz olajipari vállalat – a Gazprom Neft és a Surgutneftegaz – ellen. Erről a királyság külügyminisztériumának (MFA) honlapja számolt be – írja a lenta.ru.

Újabb ország vezetett be szankciókat az orosz olajipari óriáscégek ellen
Moldovát más forrásokból is ellátják gázzal, így csak a Dnyeszteren Túli Területen van hiány
Fotó: AFP/Tomas Benedikovic

A minisztérium közleményében azt írta, hogy az ilyen intézkedések segítenek csökkenteni Oroszországnak az energiahordozók külföldi vevőknek történő értékesítéséből származó bevételeit, és gyengítik a Kreml képességét az ukrajnai ellenségeskedések folytatásának finanszírozására . „A szankciók újabb csapást mérnek Vlagyimir Putyin orosz elnök azon képességére, hogy finanszírozza az ukrajnai háborút” – áll a brit külügyminisztérium közleményében.

A minisztérium megjegyezte, hogy a szankciók bevezetése előtt a két orosz olajipari óriás együttesen több mint egymillió hordó nyersolajat termelhetett naponta, és évente mintegy 23 milliárd dollárt keresett. Ezek a bevételek – hangsúlyozta a királyság külügyminisztériuma – meghaladják Jamaika GDP-jét . „Nem fogjuk tétlenül nézni, hogy az olajbevételek veszélybe sodorják az ukránok életét” – foglalta össze a brit tárca vezetője, David Lammy.

Kapcsolódó írásaink