Gazdaság
György László: A cél, hogy minden fiatalnak legyen szakmája vagy tanuljon tovább
A lemorzsolódás ellen kell küzdeni
György László, a kisrepülőgépek gyártásával és fejlesztésével foglalkozó Magnus Aircraft Zrt. pogányi repülőtéren álló gyárában közölte: a Tanítsunk Magyarországért program keretében tíz baksai általános iskolás ismerkedhetett meg a repülőgépgyártás folyamatával egy üzembejárás során.
Az ilyen alkalmak célja, hogy minden Magyarországon élő diák megtapasztalhassa a „településeiken túli világot” és megismerkedhessen a jövő szakmáival, a családjuk eltartását is biztosító, kiaknázható lehetőségekkel – mondta.
A program az indulása óta eltelt öt év alatt több mint 110 településre és 4000 általános iskoláshoz jutott el 800 – jellemzően egyetemista – mentor közvetítésével a potenciális iskolaelhagyók megszólítására – ismertette.
Kifejtette: a városoktól távolabbi kistelepüléseken élő gyerekek középfokon nagyobb arányban morzsolódnak le amiatt, hogy szokatlan számukra az utazás, a beilleszkedés az új környezetbe.
Éppen ezért hálás a kormányzat az olyan cégeknek, mint a Magnus, amely egy gyárlátogatáson perspektívát, később pedig várhatóan munkalehetőséget biztosít a foglalkozások idején 6-8. osztályos gyerekeknek, akik a remények szerint a jövő szakembereivé, mérnökeivé válnak – folytatta.
Boros László, a Magnus Aircraft Zrt. vezérigazgatója hangsúlyozta: fontos számukra, hogy magyar tulajdonosi hátterű cégként, magyar fejlesztésű termékkel a magyar szürkeállományra és szakember-utánpótlásra támaszkodva működjenek, terjeszkedhessenek a világ minden részén.
Reményét fejezte ki, hogy az üzemlátogatásokon képesek olyan vonzó képet kialakítani tevékenységükről, amely a későbbiekben a pályaválasztás során iparáguk iránt elkötelezetté teszi a diákokat.