Gazdaság

Ideiglenes gyártási szünet lesz a Hell energiaital-gyárában alapanyaghiány miatt

A Hell Energy Magyarország Kft. csütörtöktől legfeljebb két-három hétre felfüggeszti a B-vitaminokat is tartalmazó Hell energiaitalok gyártását az Európában tapasztalható B-vitamin-hiány miatt – közölte kedden a vállalat az MTI-vel.

Ideiglenes gyártási szünet lesz a Hell energiaital-gyárában alapanyaghiány miatt
Képünk illusztráció
Fotó: Facebook/HELL ENERGY

A tájékoztatás szerint a cégnél mindent megtesznek annak érdekében, hogy a gyártási szünetet a lehető legrövidebbre csökkentsék, és minimalizálják annak hatásait.

A leállás kizárólag a Hell energiaitalokat érinti, a vállalat portfóliójának többi terméke – az Ice Coffee, a XIXO és a FloeWater – zavartalanul elérhető lesz – jelezték

A közleményben hozzátették: a B-vitaminok létfontosságúak a gyógyszeriparban és az élelmiszeriparban, így ezen iparágak egyes részei az Európát fenyegető súlyos B-vitamin-hiány miatt „komoly kihívásokkal néznek szembe”.

Kapcsolódó írásaink