Gazdaság

Gyorsabb inflációcsökkenés várható az EU-ban

Az Európai Bizottság a legutóbbi előrejelzésében vázolt 0,6 százalékról 0,5 százalékra módosította az euróövezet 2023-as gazdasági növekedését

A tavalyi visszafogott növekedést követően az Európai Unió gazdasága a vártnál gyengébben kezdett 2024-ben és lassan vesz csak lendületet, amíg az infláció csökkenésének üteme őszig felgyorsul – közölte az Európai Bizottság a csütörtökön közzétett téli időközi gazdasági előrejelzésében.

Gyorsabb inflációcsökkenés várható az EU-ban
Európai Unió
Fotó: AFP/Belga/Belga Mag/James Arthur Gekiere

Paolo Gentiloni gazdaságpolitikai biztos a prognózist ismertetve elmondta: az Európai Bizottság a legutóbbi, őszi időközi előrejelzésében vázolt 0,6 százalékról 0,5 százalékra módosította úgy az Európai Unió egészének, mint az euróövezet 2023-as gazdasági növekedését.

Idén ez a mutató az EU esetében 1,3 százalékról 0,9 százalékra, az euróövezet estében 1,2 százalékról 0,8 százalékra módosul. 2025-ben a gazdasági aktivitás várhatóan 1,7 százalékkal bővül az EU-ban, és 1,5 százalékkal az euróövezetben – közölte az uniós biztos.

Kapcsolódó írásaink