Gazdaság
Júliusban 32 ezer fővel nőtt a foglalkoztatottság

Míg a dollárbaloldal kormányzása alatt munkanélküliség volt, a nemzeti kormány elérte a csaknem teljes foglalkoztatottságot, így ma Magyarországon már 4,745 millióan dolgoznak, miközben a regisztrált álláskeresők száma rekordalacsony. A kormány intézkedései nemcsak megvédték, hanem tovább is növelték a foglalkoztatottságot Magyarországon.
Czomba Sándor kiemelte, hogy a kormány célja a nehéz gazdasági környezetben is változatlan: meg kell védeni a családokat és a munkahelyeket. A gazdaság alapjai erősek, újabb és újabb beruházások érkeznek hazánkba.
A kormány célja, hogy 2023-ban megerősítsék a gazdasági növekedés alapjait, hogy gyors visszapattanást követően jövőre újra dinamikusan, 4 százalékkal emelkedjen a GDP, miközben megvédik a nyugdíjasokat, a családokat és a munkahelyeket. Ennek érdekében a kormány 14 lépéssel erősíti a gazdaságot. Az intézkedéseknek köszönhetően a termelés és beruházások növekedése tovább folytatódik, amelyek még tovább fogják növelni a foglalkoztatottságot – tette hozzá a foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár.
KSH: csökkent a közfoglalkoztatottak száma
2023 júliusában a 15–74 éves foglalkoztatottak átlagos létszáma 4 millió 745 ezer volt, 32 ezerrel több, mint egy éve. A 2023. május-júliusi időszakban a foglalkoztatottak létszáma 29 ezerrel több, 4 millió 728 ezer fő volt – jelentette pénteken a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).
Míg a hazai elsődleges munkaerőpiacon dolgozók száma 22 ezerrel, a külföldön dolgozóké pedig 14 ezerrel nőtt, addig a közfoglalkoztatottaké 7 ezerrel csökkent.
A 15–64 évesek közül 4 millió 608 ezren minősültek foglalkoztatottnak, a korcsoportra jellemző foglalkoztatási ráta 74,8 százalék volt.
A férfiaknál a foglalkoztatottak létszáma lényegében nem változott, 2 millió 441 ezer főt tett ki, foglalkoztatási rátájuk 79,2 százalékos volt. A nők esetében a foglalkoztatottak létszáma 2 millió 168 ezer fő volt, a foglalkoztatási ráta 0,7 százalékponttal, 70,4 százalékra emelkedett.
A fiatalok (15–24 éves) korcsoportjában a foglalkoztatottak száma 269 ezer fő volt, foglalkoztatási rátájuk lényegében nem változott, 27,3 százalék volt. Az úgynevezett legjobb munkavállalási korú (25-54 éves) népesség körében a foglalkoztatási ráta 0,6 százalékponttal, 87,8 százalékra csökkent, míg az idősebb (55–64 éves) korosztályban 4,9 százalékponttal, 69,9 százalékra emelkedett.