Gazdaság

Kutnyánszky: Az ipari ágazatok problémáira technológiai válaszokat kell adni

Fontos a technológiavezérelt ipar kialakítása

Az ipari ágazatok problémáira technológiai válaszokat kell adni – mondta a Technológiai és Ipari Minisztérium iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkára a balatonfüredi Infotér Konferencián tartott előadásában szerdán.

Kutnyánszky: Az ipari ágazatok problémáira technológiai válaszokat kell adni
Kutnyánszky Zsolt Krisztián, a Technológiai és Ipari Minisztérium iparért és munkaerőpiacért felelős államtitkára előadást tart az Infotér konferencián Balatonfüreden
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Kutnyánszky Zsolt úgy fogalmazott: az ipar, a technológia és a munkaerőpiac metszetében áll egy folyamatos gazdasági növekedést elérő, versenyképes Magyarország létrehozása és az elért eredmények fenntartása.

Fontosnak nevezte a technológiavezérelt ipar kialakítását és azt, hogy a munkaerőpiac is képes legyen válaszokat adni a technológiai kihívásokra, illetve az ipar igényeire.

Az Infotér Konferenciát tizenharmadik alkalommal rendezi az Informatika a Társadalomért Egyesület keddtől csütörtökig Balatonfüreden.

Kapcsolódó írásaink