Gazdaság

A kormányzati szektor hiánya kevesebb lett

Második negyedévi adatok

Az első negyedévi hat százalék után a második negyedévben két és fél százalékos volt a kormányzati szektor GDP-arányos hiánya, így az első félévben az egy évvel korábbinál 0,5 százalékponttal alacsonyabban, 4,2 százalékon állt – ismertette a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

A hiány a második negyedévben 333 milliárd forint volt, 644 milliárd forinttal kevesebb az egy évvel korábbinál, a GDP-arányos deficit 6,4 százalékponttal javult. A bevételek 9,9 százalékkal nőttek, a kiadások 2,5 százalékkal csökkentek. Júliusban az export euróban mért értéke 10,6 százalékkal, az importé 15,5 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, az egyenleg 369 millió euróval romlott, 210 millió euró deficitet mutatott – közölte a KSH.

A változatlan áron számolt kivitel 3,7 százalékkal, a behozatal 5,2 százalékkal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. A külkereskedelmi termékforgalom forintban mért árszínvonala a kivitelben 8,3, a behozatalban 11,5 százalékkal emelkedett a tavaly júliusihoz viszonyítva. A cserearány 2,9 százalékkal romlott. A forint árfolyama az euróhoz mérten 1,8 százalékkal gyengült, a dollárral szemben pedig 1,4 százalékkal erősödött.

Kapcsolódó írásaink