Gazdaság

Nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben

Statisztikai adatok

Februárban a vártnál jóval nagyobb mértékben nőtt a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat tegnapi jelentése alapján – közölte a távirati iroda.

Februárban szezonális kiigazítással három százalékkal emelkedett a kiskereskedelmi forgalom az előző havihoz képest,a januári 5,2 százalékos csökkenés után. A piaci konszenzus 1,5 százalékos havi növekedést vár februárra – hívták fel a figyelmet. Kitértek többek között arra is, hogy februárban 2,2 százalékos elmaradásban volt a kiskereskedelmi forgalom az egy évvel korábbihoz képest, januárban pedig 4,5 százalékkal volt kisebb.

A legnagyobb mértékben Ausztriában nőtt a kiskereskedelmi forgalom februárban az előző havihoz képest (28,2 százalék), ezt követette Szlovénia 16,4 százalékkal. A legnagyobb havi csökkenés 1,5 százalékkal Máltán következett be, a második legnagyobb havi csökkenés pedig 1,2 százalékkal Franciaországban és Magyarországon volt – tették hozzá.

Kapcsolódó írásaink