Európai Unió

Magáért beszél a magyar elnökség egyik legfontosabb eredménye

Bakondi György szerint mérföldkő Románia és Bulgária schengeni csatlakozása

A magyar európai uniós elnökség egyik fontos eredménye Románia és Bulgária csatlakozása a schengeni övezethez, amelynek érdekében komoly erőfeszítéseket tettünk – mondta a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerdán az M1 aktuális csatornán.

Magáért beszél a magyar elnökség egyik legfontosabb eredménye
Bakondi György, a miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

Bakondi György hozzátette, fontos érdekünk, hogy a magyar–román határ belső határrá alakuljon, és az Európai Unió külső határát, annak szilárd őrizetét „minél inkább keletre toljuk”.

A főtanácsadó elmondta, természetesen Magyarország is és Ausztria is készen áll arra, hogy a csatlakozás után segítséget nyújtson a külső határok szilárd őrizetéhez, ehhez az egész Európai Uniónak fontos érdeke fűződik.

Emlékeztetett arra, hogy Ausztria, Bulgária, Magyarország és Románia belügyminiszterei az elmúlt héten találkoztak, hogy a schengeni tagság előkészítésének utolsó részleteit is megbeszéljék.

A magyarországi határhelyzetről Bakondi György elmondta, a migránsok fő iránya továbbra is Bosznia-Hercegovina, Horvátország, Olaszország és Szlovénia, de a szerb–magyar határtérségben is megkezdődött a szervezett embercsempészet visszaszivárgása.

Az utóbbi térségben idén már 13 ezer határsértőt regisztráltak. A főtanácsadó kiemelkedő eseménynek nevezte, hogy a görög-török határ térségében az Evrosz folyónál őrizetbe vettek egy ötfős embercsempész csoportot, akiket a nyomozás a Hamász terrorszervezet képviselőiként azonosított.

„Ez is egy olyan körülmény, amely 2015 óta visszatérően jelentkezik, és amelyet a baloldali, liberális média igyekszik eltagadni, hogy a terrorizmus és az illegális migráció között jelentős összefüggés van” – figyelmeztetett Bakondi György.

A belbiztonsági főtanácsadó a témát a Kossuth rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában folytatva rámutatott, a körülmények különösen indokolttá tennék, hogy az Európai Unió felülvizsgálja a tíz éve óta folytatott, elhibázott migrációs politikáját.

Úgy vélte, az Egyesült Államokban a Trump-kormány megalakulása után jól láthatóan megváltozó migrációs politika hatására az elkövetkező hónapok során az Európai Unió migrációs politikájában is változások történhetnek.

Kapcsolódó írásaink