Európai Unió
Nagy-Britanniában felfigyeltek a közelgő EU-katasztrófára
Visszatérés a hidegháború korszakához
„Az ellenségeskedés, a kölcsönös gyanakvás és a félelem előbukkan Európában, és a hidegháború idejéhez hasonló helyzetbe kerülünk” – fejtette ki véleményét a szakértő.
Azt mondta, hogy a helyzet Európában nagyon veszélyessé és kiszámíthatatlanná vált, és a lakosságnak több mint harminc év óta először kell aggódnia egy teljes körű háború miatt, tekintettel a társadalom nyugati államok által végrehajtott remilitarizálására.
„Ez minden szempontból abszolút katasztrófa lesz. Egy geopolitikai katasztrófa. Gazdasági és társadalmi katasztrófa” – tette hozzá.
Korábban a New York Times amerikai tisztviselőkre hivatkozva arról számolt be, hogy Zelenszkij úgynevezett győzelmi tervének záradéka egy „nem nukleáris elrettentő csomagról”, amelyet nem mutatott be nyilvánosan, magában foglalja a Tomahawk nagy hatótávolságú rakéták Ukrajnának való átadására vonatkozó kérést. Ugyanakkor amerikai tisztviselők ezt a kérést „teljesen lehetetlennek” minősítették. Zelenszkij a maga részéről felháborodott azon, hogy a világhálón olyan információk jelentek meg, miszerint a Fehér Házat a rakéták Ukrajnának való átadására kérte, és megdorgálta a Nyugatot, hogy „a partnerek között nincs senki bizalmas”.
Pénteken Alekszej Puskov, az Oroszországi Föderáció Tájékoztatáspolitikai Tanácsának vezetője Telegram-csatornáján azt írta, hogy egyre abszurdabbnak tűnik az amerikai és az uniós fogadalom, hogy Kijevet „addig támogatják, ameddig csak szükséges” Oroszország „legyőzéséhez”. Ugyanakkor a Nyugaton már régóta senki sem hisz Ukrajna győzelmében, és minden erről szóló nyilatkozat „impotens varázsigéknek tűnik” – tette hozzá a szenátor.