Belföld

Ügyvédi gikszerek az ELTE-gólyatáborban és a brókerügyben

Gyanúsított a volt MSZP-s belügyminiszter férje

Kevés figyelmet kapott egy múlt heti, a Magyar Nemzetben közölt hír, miszerint a botrányos, ELTE-s gólyatáborban elkövetett nemi erőszak gyanújába került férfi ügyvédje, Jegesy András a rendőrség szerint bizonyítékokat próbált eltüntetni a tetthelyről.

Jegesy nem más, mint az egykori szocialista belügyminiszter, Lamperth Mónika férje. Az ügyet kínossá teszi, hogy mint azt a Magyar Hírlap elsőként megírta, a politikától visszavonuló, egy amerikai cégnél potencianövelő mellékhatású teljesítményfokozó szereket népszerűsítő politikust reaktiválta a XV. kerületi volt MSZP-s, DK-s polgármester, Hajdu László. Lamperth Mónika jegyző, a törvényesség őre lett Rákospalotán.

A férj által elkövetett „malőr”, az ügyvédi hivatással történő visszaélés gyanúja azért is kínos, mert az egykori belügyminiszter – mint arról nemrégiben maga nyilatkozott – nem egyszerűen megvalósítója a törvényesség ellenőrzésének, oktatója is, hiszen a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen tanít.
Az egykori belügyminiszter nem először kerül kínos helyzetbe kar­rierje során férje miatt, sőt 2003-ban éppen egy éve foglalta el a miniszteri bársonyszéket, amikor kirobbant a K & H-brókerbotrány. Napokkal később kiderült, Jegesy András a Britton-székhelyén bérelt irodát, annál a cégnél, amely közreműködött a befektetett pénzek „megforgatásában”. Sőt arról is jelentek meg hírek, hogy a belügyminiszter férjét szerződés kötötte a K & H Equitieshez, amely „egymillió forintos jövedelmet jelentett az ügyvéd számára”. Rogán Antal fideszes politikus kijelentette, a szerződést maga is látta. (Ezt később Rogán úgy módosította, csak a szerződéstervezetet látta – a szerk.)

Jegesy 2003-ban a távirati irodába szaladt, hogy közleményt adjon ki. Ebben azt írta: „Soha nem volt ügyvédi szerződésem sem a K & H Equities, sem a Britton cégekkel, nem folytattam semmiféle ügyvédi tevékenységet sem ezek, sem a Pannonplast ügyében vagy érdekében.” Kilátásba helyezte, hogy jogi úton vesz elégtételt a rágalmazón.

Akkor még semmit nem tudhattunk Kulcsár Attila Pénzügyi rendszer munkacímet viselő iratáról, amelyben például az áll, hogy Baja Ferencnek Kulcsár közvetlenül is vitt pénzt, sofőrje, Szekér Gyula is felkereste a szocialista politikust nejlonszatyrával. Akkor még arról sem hallhattunk, hogy a Britton tízmilliós Peugeot-jával furikázik Puch László pénztárnok, s egy bizonyos Gyurcsányi nevű „nagy emberrel”, akar beszélni a Bodnár Zoltán (a mostani Liberális párt gazdasági főembere – a szerk.), mert „szar lehet” belőle.
Egyébként az említett politikusoknak épp úgy nem volt semmi közük a brókerbotrányhoz, ahogy Jegesy ügyvédnek sem.