Belföld
Szégyenteljes szerepben a jogvédők
L. Simon a demagógia gyalázatos formájának nevezte Harangozó felszólalását

A huszártelepi iskola ügye is szóba került tegnap a parlamentben a napirend előtti felszólalások során. A fideszes Petneházy Attila a nyíregyházi görög katolikus iskola kapcsán hozott kúriai döntésről beszélt, hozzátéve, hogy az úgynevezett jogvédők az Európai Bizottsághoz akarnak fordulni az ügyben. Ezt úgy értékelte, hogy a jogvédők megkérdőjelezik a huszártelepi szülők szabad iskolaválasztáshoz való jogát, vagyis kirekesztenek és szegreálnak, mert azt állítják, hogy ezek az emberek nem tudják eldönteni, mi a jó nekik és a gyermekeiknek. Válaszában Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere az iskola munkájával kapcsolatban leszögezte: megakadályozni egy ilyen pozitív kezdeményezést súlyos tévedés. Szerinte az Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány „szánalmas és szégyenletes szerepre” vállalkozott, amikor a bírósághoz fordult. Úgy látja, fontosabb ennek az alapítványnak és ennek a körnek, hogy a saját országuk ellen küzdjön, mint a cigány gyermekek jobb oktatása. Hangsúlyozta, hogy továbbra is tiszteletben tartják a jogellenes elkülönítés tilalmát, szegregációellenesek, és mindent megtesznek azért, hogy Magyarországon – ahol lehetőség van – együtt tanuljanak mindazok, akik ebben az országban születtek.
Az MSZP-s Harangozó Tamás az április végi, kaposvári trafikos gyilkosság kapcsán bírálta a trafiktörvényt. A politikus szerint a trafikok elosztása fideszes pártszempontok alapján, korrupt módon történt, és nem szólt másról, mint hogy előkészítse Lázár János párton belüli hatalomra jutását, ráadásul nem szorította vissza a dohányzást. L. Simon László, a Miniszterelnökség államtitkára szerint a politikai demagógia gyalázatos példája volt a képviselő felszólalása, amely méltatlan az Országgyűléshez, és bármennyire szeretne éket verni a szocialista politikus Lázár János és Orbán Viktor közé, ez nem fog sikerülni. Hangsúlyozta, hogy az elmúlt években a kormány intézkedéseinek köszönhetően mintegy húsz százalékkal csökkent a dohányzók száma.
Az azonnali kérdések órájában a jobbikos Lukács László György tarthatatlannak nevezte az ápolók helyzetét, hangsúlyozva, hogy többségük a bérminimumból él. Válaszában Balog Zoltán elsorolta, hogy 2011 óta hozott intézkedések eredményeképpen két évvel ezelőtt huszonnégy százalékkal nőtt a havi átlagjövedelem, de tovább javítják az ápolók helyzetét.