Belföld

Nyomtatják a nemzeti konzultációs íveket

Politikai levelezés a választókkal az illegális bevándorlásról

Készülnek a bevándorlásról szóló nemzeti konzultáció nyomtatványai - közölte kedden Kovács Zoltán kormányszóvivő, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatalában (KEKKH), amely a közlönykiadóval és a Magyar Postával együtt hivatott arra, hogy a több mint nyolcmillió küldeményt eljuttassa a választókhoz.

Kovács-konz
MTI Fotó: Kovács Attila
A „csomag” Orbán Viktor kormányfő levelét és a kérdőívet tartalmazza, utóbbit díjmentesen lehet visszaküldeni július 1-jéig. A kérdéssor nem egy közvélemény-kutatás, hanem egy „politikai kérdőív” – fejtegette.

Pósán László fideszes parlamenti képviselő a tájékoztatón a távirati iroda beszámolója szerint arról beszélt, nagy mértékben megnőtt az illegális migráció Európában, ami nem kerülte el Magyarországot sem. A konzultációval mindenkinek lesz lehetősége arra, hogy elmondja véleményét, ennek ismeretében tud majd a kormány és az Országgyűlés konkrét lépéseket tenni. Az eseményen megjelent a PM-es Barabás Richárd, aki szerint drága és rosszindulatú a kezdeményezés.

Az Európai Szakszervezeti Konföderáció a nemzeti konzultáció leállítását követeli
A bevándorlásról kezdeményezett nemzeti konzultáció leállítására szólítja fel a magyar kormányt kedden kiadott közleményében a munkavállalói érdekképviseletek brüsszeli ernyőszervezete, az Európai Szakszervezeti Konföderáció (ETUC), amely rendkívüli aggodalmának ad hangot, és arra az álláspontra helyezkedik, hogy a miniszterelnök levele és a kérdőív "a migráció és a terrorizmus közvetlen összekapcsolásával perverz kísérletet tesz a migránsok kriminalizálására és a populizmus szítására".
A szakszervezeti szövetség szerint a téves feltevések csak rossz politikákhoz vezethetnek, és biztosan nem szolgálják a magyarok érdekeit. Az érdekképviseleti szervezet úgy véli, hogy az uniós migrációs politikák aláásásával a miniszterelnök nem a külföldön élő és dolgozó sok százezer magyar érdekeivel összhangban cselekszik.
"A bevezető szöveg és a kérdések megfogalmazása világosan mutatja, hogy a magyar kormány mindennel szembehelyezkedik, amit Európa jelent, és szembemegy az emberiesség alapelveivel" - áll az ETUC kommünikéjében.
A brüsszeli szervezet szerint a terrorizmus és az unió határvidékén zajló tragédia összekapcsolása perverz módon próbál rájátszani az emberek félelmeire politikai célú manipulálásuk érdekében. "Ez a viselkedés rendkívül aggasztó és teljesen elfogadhatatlan" - fogalmaz közleményében az ETUC.