Belföld

Módosítják a fővárosi határidőket

Mégis csúszhat a városnéző buszok üzemeltetésére kiírt koncessziós pályázat

„Ellentmondásos és furcsa hírek érkeznek a Fővárosi Közgyűlés döntése nyomán kiírt, úgynevezett Hop on - Hop off városnéző buszok koncessziós jogával kapcsolatban. A főpolgármester a mai napig nem találkozott a Gazdasági Versenyhivataltól (GVH) érkezett levéllel, mivel augusztus 22-ig szabadságon van. Szabadsága után azonnal tájékozódni fog, mert a jelek szerint távollétében egyesek visszaélnek a nevével” – közölte tegnap a Főpolgármesteri Hivatal.

Tudatták azt is, hogy Tarlós telefonon konzultált Dabóczi Kálmánnal, a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatójával, és várható a beadási határidő esetleges módosítása. Az augusztus 22-vel kezdődő héten a városháza az ügyben tájékoztatót ad ki, tették hozzá.

Ahogy arról korábban lapunk is beszámolt, a főváros még július végén írta ki a koncessziós pályázatot a városnéző buszok üzemeltetésére, a jelenlegi négy helyett ezzel egy kézben összpontosulhatna az üzletág, rendezettebb lenne a szabályozás. Az eredeti határidő éppen augusztus 22. volt, ez azonban a jelek szerint változhat. Sajtóhírek szerint a GVH levélben tett javaslatot a budapesti vezetésnek, illetve a pályázatot lebonyolító BKK-nak, hogy a kizárólagos üzemeltetést biztosító elképzelés helyett maradjon a többszereplős piac, csak szabályozottabb formában. A monopolizálás a versenyjogba is ütközhet – figyelmeztettek a GVH részéről.