Belföld
Milliárdosok vonzásában az LMP-s társelnökök
Jórészt George Soros pénzén működő, migránsbarát szervezetnek is dolgozott korábban Szél Bernadett, aki az uniós kvótarendszert is méltatta, kifogásolva a kerítésépítést
Egyre többször kényszerülnek magyarázkodásra az LMP politikusai. Szél Bernadett miniszterelnök-jelölt például legutóbb azért, mert pártja afgán származású szakértője megbukott a nemzetbiztonsági átvilágításon, így nem vehet részt a nemzetbiztonsági bizottság ülésén. Halász János Fidesz-szóvivő megerősítette, a kormánypártok ezért, illetve Szél megbízhatatlansága miatt nem mennek el a testület ülésére, ha ő is ott van. Márpedig a képviselő jelezte, ott lesz a holnapi alkalmon, ahol az ellenzék kezdeményezésére egyébként Orbán Viktor miniszterelnököt hallgatnák meg, az ezerháromszáz „titkosan befogadott” menekült ügyében. Ezzel kapcsolatban a kormány számtalanszor jelezte, szó sincs titkosságról vagy befogadásról, csupán oltalmazotti státust kaptak azok, akik ezt a genfi egyezménynek megfelelően kérvényezték.
Szél Bernadett szerint a határok lezárása semmire sem jó
„Szinte mindenhonnan olyanok érkeznek hozzánk, akik jobbak, mint a hazai népesség” - nyilatkozta Melegh Attila még 2015 derekán, a bevándorlási krízis közepén, amikor azt részletezte, hogy Magyarország jól járna, ha befogadná a migránsokat, akik majd gazdasági növekedést hoznak az országnak, és feltöltik a hiányszakmákat, például „orvosok lesznek”.
Melegh azzal érvelt, hogy Magyarországon elfogy a népesség, és a nyugdíjrendszer is összeomlik bevándorlók nélkül.
Melegh annak a Menedék - Migránsokat Segítő Egyesület felügyelő bizottsági elnöke, amely színeiben Szél Bernadett is bontogatta a szárnyait korábban.
Szél Bernadett 2015. január 23-án az M1 Ma Reggel című műsorában azt mondta, hogy a határok lezárása semmire sem jó, csupán riogatás.
Rá két héttel az M1 Híradójában arról beszélt, hogy Magyarországon a bevándorlás nem probléma, menekülthullám pedig nincs.
2015. június 2-án a Klubrádióban közölte, hogy az látszik, hogy a betelepült migránsok nettó befizetők a nyugati országokban, és egyáltalán nem a szociális ellátásokra pályáznak.
Visszatérve Szélre: a politikus a Soros-féle szervezetekhez is „közel került”, saját bevallása szerint már gimnazista korában a pénzember alapítványának támogatásával járt ösztöndíjasként az Egyesült Államokban, majd évekig dolgozott a spekuláns mellett uniós intézmények által is pénzelt Menedék – Migránsokat Segítő Egyesületnek, olykor programvezetőként. George Soros százmillió forintos nagyságrendben dotálta a csoportot. A szervezet gazdálkodása, bár jórészt megfelel a vonatkozó előírásoknak, nem teljesen átlátható, lapunk korábbi megkeresésére több mint egymillió forintos költségtérítést számoltak volna fel bizonyos információkért, így például egyes alkalmazottaik béradataiért. A Menedék némileg radiálisabb „kistestvére” a MigSzol, amely még a déli határhoz is szervezett demonstrációt a kerítés ellen.
Nem csoda, hogy Szél Bernadett a migrációs válság kirobbanásakor számos bevándorláspárti nyilatkozatot tett, együtt tüntetett a kerítésépítés és az egyre határozottabb, kvótaellenes kormányzati politika ellen a különböző, Sorosnak dolgozó NGO-kkal. Ha elkezdünk riogatni, ha elkezdünk arról beszélni, hogy lezárjuk a határokat, azzal semmire nem fogunk menni – mondta például 2015 januárjában a köztévében, majd később megtoldotta azzal: „Magyarországon a bevándorlás nem probléma, nincs menekülthullám.”
Szintén még abban az évben, júliusban a Kossuth rádióban fogalmazta meg azt, hogy a „kvótarendszer, amit ugye elővezettek, uniós szinten lenne egy olyan megoldás, ami Magyarország számára könnyebbséget hozna, anélkül, hogy Kósa Lajosnak vasfüggönyöket kellene építeni”. Párttársa, az EP-képviselő Meszerics Tamás pedig támogatott olyan uniós dokumentumot, melyben Brüsszel szorgalmazta, hogy a menedékkérők az áttelepítés, a humanitárius befogadási rendszerek, az egyszerűsített családegyesítés, valamint rugalmasabb vízumszabályozás révén a közvetlenül szomszédos régiókon túl találjanak védelmet.
Kvázi ráadásként a Tűzfalcsoport blog tegnap arról írt, hogy Soros birodalmának egyik karizmatikus arca, Sebály Bernadett a milliárdos pénzén, Alinsky-módszerekkel épít hálózatot Magyarországon, sőt, erről még könyvet is írt. Márpedig köztudott: Szél és Sebály között kifejezetten jó a viszony.
Legújabban a másik LMP-társelnök, Hadházy Ákos is kénytelen magyarázkodni, miután a Ripost leleplezte, Simicska Lajos bizalmasaival közösen találkozott titokban Vona Gábor Jobbik-elnökkel. A jelek szerint már a vállalkozóhoz tartozó, egykori radikális formáció mellett az LMP-re is befolyása lehet a Magyar Nemzet és a Hír Tv tulajdonosának. Fontos körülmény, hogy előbbi médium főszerkesztője, Schlecht Csaba, továbbá egy másik bizalmas, Faragó Csaba is részt vett az egyik fővárosi állóhajón tartott minapi összejövetelen.
A lelepleződött eset kapcsán érdemes emlékeztetni az egyébként Simicska fiával, Ádámmal is találkozgató Hadházy egyik korábbi nyilatkozatára. A korrupciós ügyeket emlegető politikus egy, a szintén Soros által támogatott Átlátszó.hu-nak egyszer azt mondta: „Én sokakkal ellentétben már becsülöm Simicskát.” Az Origo szerint Hadházyt egyébként éppen Simicska küldhette a pártba, azért, hogy közelítse egymáshoz az üzletembert és az LMP-t. Simicska tegnap nem cáfolta a megjelenteket, a Fideszt támadva csupán közölte, nem foglalkozik pártok felvásárlásával. Az LMP egyébként korábban a Fideszt nevezte a legnagyobb nemzetbiztonsági kockázatnak.