Belföld
„Lamperth dróton rángatja a rákospalotai polgármestert”
Gyurcsány volt belügyminisztere a DK kifizetőhelyévé tenné a városrészt a Fidesz szerint, több balos képviselő, illetve az alpolgármester ezért nem szavazta meg a büdzsét

Helyreigazítás: 2019. március 01 napján megjelent Lamperth dróton rángatja a rákospalotai polgármestert című cikkünkben Valótlanul állítottuk, hogy Victorné Kovács Juditot a testületi ülés másnapján már be sem engedték a hivatalba. Valótlanul állítottuk, hogy Victorné Kovács Judit alpolgármesterként egy faházban kapott egy kis szobát. Ezzel szemben a valóság az, hogy az alpolgármester új, a korábbinál kisebb irodája a Polgármesteri Hivatal Budapest XV. kerület, Eötvös utca 1. szám alatti irodahelyiségében lett kijelölve. Valótlanul állítottuk, hogy Victorné Kovács Judit titkárnőjének azonnal felmondtak. Ezzel szemben a valóság az, hogy a titkárnő továbbra is a Polgármesteri Hivatal Polgármesteri Kabinetjén dolgozik.
Nem fogadta el kedden a XV. kerület képviselő-testülete a városrész idei költségvetését. A történteket a balliberális sajtóban megpróbálták úgy beállítani, hogy a nemmel szavazó Fidesz miatt nincs büdzsé a nyolcvanötezer lakosú kerületnek, bűnbaknak pedig azt a Victorné Kovács Judit alpolgármestert kiáltották ki, aki negyedmagával tartózkodott a szavazáson. Pintér Gábor, a Fidesz frakcióvezetője nevetségesnek tartja a vádat, ahogy lapunknak fogalmazott, a költségvetés elfogadása egyébként sem az ellenzék dolga. Különösen nem egy olyan büdzséé, amely milliókat szán az éppen csak hivatalba lépett Németh Angéla független, valójában DK-s polgármester jutalmazására, ugyanakkor vállalkozásfejlesztésre, kerékpárutak létesítésére vagy az önkormányzati létesítmények felújítására egy forintot sem.
Pintér tegnap közösségi oldalán arról is írt, hogy nemcsak a Fidesz–KDNP-frakció, hanem a XV. kerület baloldali képviselőinek egy csoportja is elutasította a Lamperth Mónika, Gyurcsány Ferenc egykori belügyminisztere, majd önkormányzati minisztere, jelenleg a kerület jegyzője által előkészített költségvetést, amellyel a „Demokratikus Koalíció kifizetőhelyévé tennék a kerületet”.
A Fidesz–KDNP-frakció, amely tízfős volt, 2014-ben együttműködési megállapodást kötött Hajdu László előző, szintén DK-s polgármesterrel a kerület működőképességének megőrzése érdekében.
A frigy felbomlásában nagy szerepet játszott Lamperth Mónika, aki a kormánypártok szerint nyíltan pártpolitizált, s már 2017-ben azzal vádolták, „politikai ejtőernyősök” kifizetőhelyeként működteti a polgármesteri hivatalt. Miután a megállapodást a Fidesz felmondta, Hajduék egy szivárványkoalícióval elérték, hogy meglegyen a többségük, majd a Fideszen belüli belső vitákat kiaknázva, három egykori kormánypárti képviselőt maguk mellé állítva biztosították a többséget a testületben.
Kedden azonban a költségvetést a három képviselő egyike sem szavazta meg, sőt akadt egy negyedik is a baloldal soraiból, aki szintén tartózkodott. Victorné Kovács Judit felfüggesztett alpolgármester lapunknak azzal indokolta a szavazáson való tartózkodását, hogy a jegyző által beterjesztett büdzsé pártpolitikai célzatú volt, burkolt kampányfinanszírozás jelent meg benne. Az elkészítése kapcsán egyeztetés nem volt a pártokkal, sőt őt mint alpolgármestert sem kérdezték meg. Hozzátette, Lamperth Mónika dróton rángatta a polgármester-asszonyt, kvázi a jegyző irányította a folyamatot. A polgármesteri hivatalban öt-hat politikai munkatársat, különböző tanácsadókat helyeztek el, nyilván már az önkormányzati választásra történő készülődés jegyében – tette hozzá az alpolgármester, akit a testületi ülés másnapján már be sem engedtek a hivatalba, egy faházban kapott egy kis szobát, a titkárnőjének pedig azonnal felmondtak. Hangsúlyozta, egyéni képviselőként jutott be a képviselő-testületbe, tehát választóinak is felelősséggel tartozott, amikor tartózkodott a szavazáson.