Belföld
Központ hiperaktív gyerekeknek
A terápiás paletta fejlesztő módszerekkel és esetkoordinátorokkal bővül
Az ambulancia helyszínét felújították és új eszközöket is vásároltak, nagyrészt azokból az adományokból, amelyeknek tetemes részét a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamara (BKIK), illetve magánszemélyek és egyházi szervezetek gyűjtöttek össze.
Velkey György, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója az avatáson arról beszélt, hogy a központ megnyitásához széles körű összefogás kellett, a már meglévő kollégák közül nagyon sokan integrálódtak a szakmai előkészítő munkába, így mostanra új „team” alakult a részlegen. Szathmáry Kristóf, a BKIK elnöke kijelentette, évek óta kiemelt hangsúlyt fektetnek a „társadalmi felelősségvállalásra”, így
a Bethesdát is rendszeresen támogatják. A figyelemhiányos hiperaktivitási zavar (ADHD) neurológiai természetű, veleszületett vagy fejlődési rendellenesség, amelynek tünetei között felfedezhető a figyelemzavar, a túlzott aktivitás, a feledékenység és a „gyenge impulzuskontroll”. A betegség Magyarországon minden huszadik gyermeket érinti, ennek ellenére kevesebb mint ötezer kiskorú kapja meg a számára megfelelő ellátást.
Hazánkban a figyelemzavaros betegeket több nagyobb intézményben is kezelik, vagyis nem a Bethesda Gyermekkórház újonnan nyílt központja lesz az egyetlen hely, ahol az érintettek megfelelő kezelést kaphatnak – mondta Csíky Miklós gyermekpszichiáter, aki a központ szakmai munkájának irányítását végzi. Az itt kezelt gyermekek kezelése abban lesz újszerű az eddigiekhez képest, hogy családjaikhoz úgynevezett esetkoordinátort „rendelnek ki”, aki a szokásos vizsgálatokon kívül is találkozik a betegekkel. Ezenkívül a többlépcsős ambuláns ellátás „terápiás palettáját” neuropszichiátriai fejlesztő módszerekkel is kiegészítik, s a gyermekekkel igény szerint akár több napon át, folyamatosan is foglalkoznak.