Belföld
Korlátozná a Fidesz a bevándorlást, mert konfliktusokat okoz
A jövőben bevezethetik az úgynevezett biztonságos ország kategóriáját

(Forrás: Tuzson Bence Facebook oldala)
„Magyarországot olyannak kell megőrizni, amilyen. Nem szeretnénk, ha a bevándorlás miatt ez az ország megváltozna” – erősítette meg a Fidesz eddigi véleményét tegnap Tuzson Bence, a párt frakciójának szóvivője. Leszögezte: át kell alakítani a szabályozást, s lehetőségként említette az úgynevezett biztonságos ország kategóriájának bevezetését, amelynél a bevándorlás „nem indokolt”. Tuzson szerint a múlt heti párizsi terrorcselekmények rávilágítottak arra, mennyire fontos kérdésről van szó. Idézte a hazai statisztikát is: Magyarországon 2012-ben 2500-an, 2013-ban csaknem 19 ezren, míg tavaly több mint 42 ezren kértek menekültstátust. Megjegyezte, a bevándorlók mintegy fele Koszovóból érkezik hozzánk.
Az európai szabályozás nem készült fel a tömeges bevándorlásra, ezért – a magyarországi mellett – uniós szinten is egységes fellépés szükséges, a tömeges bevándorlás ugyanis hosszú távon konfliktusokat okozhat. Egyes szubkultúrák akár deviánssá válhatnak, például bizonyos munkanélküliségi okok miatt, így ezek a „bűnözés melegágyai lesznek”. Aláhúzta: a népesedési problémákat nem bevándorlással, hanem családpolitikával kell megoldani, a gazdasági, „megélhetési” bevándorlás pedig mindenképpen negatív, azaz nem támogatandó jelenség.
Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője lapunknak korábban azt mondta, már januárban megalakulhat az a szakpolitikai egyeztető fórum, amelynek létrehozásáról szerdán egyeztek meg a pártok. Úgy tudjuk, hétfőn a terrorellenes fellépés témájában összeül az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti, kedden pedig a nemzetbiztonsági bizottsága.
„Mivel jövő héten nálunk is árulni kívánják ezt a szennylapot, így fontosnak tartom egyértelműsíteni: én nem vagyok Charlie” – írta Vona Gábor Jobbik-elnök Facebook-bejegyzésében. Úgy fogalmazott, nem hajlandó azonosulni azokkal, akik a megfeszített Jézust strandon napozva ábrázolják, ezt nem tekinti a szólásszabadság részének. „Egyesek választás elé akarják állítani Európát: Charlie leszel vagy terrorista? Nos, ez számomra hamis kérdés. Én ezek közül egyik oldalra sem akarok állni, mert mindkettő a gyűlölet oldala. Igaz, a merénylők bűne súlyosabb” – közölte.