Belföld
Hunvald hiányos ismeretei
Kitartóan bizonygatja ártatlanságát a volt MSZP-s polgármester
Részletes vallomást tett szerdán a Pesti Központi Kerületi Bíróságon Hunvald György, egykori erzsébetvárosi szocialista polgármester, aki az ügyészség perújrafelvételi indítványa alapján került ismét bíróság elé, hűtlen kezelés vádjával. Az elsősorban az általa kötött megbízási szerződések miatt perbe fogott Hunvald amellett, hogy ártatlanságát hangoztatta, hosszasan ecsetelte, hogy miért van szüksége egy rendkívül elfoglalt polgármesternek tanácsadókra, akik nem írásban, hanem szóban mondják el segítő ötleteiket.
Külön kitért az évek óta szökésben lévő „vállalkozásfejlesztési” tanácsadójára, Czibula Csabára, akivel hetente találkozott, és akinek felesége később szintén a tanácsadók számát szaporította. Igaz, erről Hunvald azt vallotta, hogy a nő a KDNP-frakciónak dolgozott, nem neki. Rajmon Balázs tanácsvezető bíró erre felolvasta Puskás Attila korábbi KDNP-s frakcióvezető vallomását, amely szerint Puskás csak látásból ismerte a hölgyet, és soha nem kötött vele megbízási szerződést. Hogy Czibulával miért egyeztetett például a kerületi rendőrkapitány kinevezéséről, azt mondta: kíváncsi volt a helyi vállalkozók véleményére, hiszen nekik is fontos a kerület biztonsága.
Hunvald vallomása nyomán napirendre került az a testvérvárosi kapcsolatok ápolásával megbízott – egyébként külföldi – tanácsadó is, akit rejtélyes okoknál fogva megbízási helyett munkaszerződéssel foglalkoztattak, pedig csak egyszer járt a hivatalban. Ahogy a bírónak adott válaszából kiderült, a volt polgármesternek fogalma sem volt arról, hogy mi a különbség a megbízási és a munkaszerződés között, sőt, szerinte ezt neki nem is kellett tudnia. A tanácsvezető bíró megdöbbenésére azt állította, nem ő határozta meg, milyen formában alkalmaztak egy tanácsadót, hanem a személyzeti vezető. Egy másik megbízás kapcsán a bíró a mostani és a nyomozati vallomása közötti ellentmondással szembesítette Hunvaldot, aki az előzetes letartóztatás mostoha körülményivel magyarázta, hogy korábban rosszul emlékezett.