Belföld

Emlékműveket állítottak Mindszentynek

Mindszenty József élete a 20. század magyar szenvedéstörténete, a hercegprímást a kommunista hatalom csak azért nem végezte ki, mert tartottak attól, hogy mártír lesz belőle – mondta tegnap Lezsák Sándor Dombóváron, a bíboros szobrának avatásán, a Szent Orsolya Iskolaközpontban.

Az országgyűlés fideszes alelnöke, a Mindszenty Társaság elnöke kiemelte, a főpap tanítása az volt, hogy Magyarország keresztény ország maradjon, és ez segít bennünket egy olyan, fenyegetett világban, ahol „vigyázó szemünket már nem Moszkvára, hanem Brüsszelre vetjük”. Lezsák Sándor megjegyezte, a bíboros boldoggá avatása erősen késik, ám a keresztény magyarok lelkében Mindszenty az első helyek egyikén áll.

Mindszenty József és az 1956 utáni megtorlás során kivégzett Pálinkás-Pallavicini Antal közös emlékművét, a világ első köztéri szárnyas oltárát felavatták tegnap a Nógrád megyei Rétságon. Kun-Szabó István vezérőrnagy, miniszteri biztos és Beer Miklós váci megyés püspök leplezte le Babusa János szobrászművész alkotását. Beer Miklós arról beszélt, Mindszenty a bizonyítéka, hogy a hit tesz bennünket képessé arra, hogy minden körülmény között iránymutató legyen a szavunk, a magatartásunk, az életünk.