Belföld
Brüsszelnek dolgozik a baloldal
Rogán Antal Portik vallomásáról: egyértelmű hazugság, lejáratási kísérlet+VIDEÓ
Nevetséges, ha az embernek egy gyilkosságért jogerősen elítélt személy vádjaival kell foglalkoznia – fogalmazott péntek este Rogán Antal az Echo Televízió Mélymagyar című műsorában. A Miniszterelnöki Kabinetirodát vezető miniszter annak kapcsán, hogy Portik Tamás a Fővárosi Törvényszéken tanúként azt vallotta, tízmillió forintos korrupciós pénzt vitt korábban neki, felidézte, a bűnöző az első polgári kormány idején nem is tartózkodhatott Magyarországon, a szocialista országvezetés azonban ez a tiltást valami oknál fogva visszavonta. Majd 2012-ben, hosszas kutatás nyomán a rendőrség letartóztatta Portikot, vádat emeltek ellene, aztán a bíróság nemrég el is ítélte. „Nem elég, hogy 2002 és 2010 között szabadlábon flangált, segítséget is kapott, találkozhatott az akkori titkosszolgálati vezetővel, Laborc Sándorral. Kiderült, arról beszélgettek, nagyon utálja a jobboldali politikusokat, mindent meg fog tenni, hogy lejárathassák őket. Még az én nevem is elhangzott” – mutatott rá Rogán. Felidézte, a nemzetbiztonsági bizottság által is megismert beszélgetés felvétele szerint Portik arról is értekezett, balos politikust szívesen, jobboldalit soha nem finanszírozna.
„Az egész tehát egy nyilvánvaló hazugság, lejáratási kísérlet” – szögezte le a minapi tanúvallomásról, megerősítve, nem ismerték egymást Portikkal, semmilyen üzleti érdekeltsével nem kötött megállapodást a korábban általa vezetett, V. kerületi önkormányzat. Amint lehet, hamis tanúzásért feljelenti a rágalmazót, fontos, hogy valamennyi állítást kivizsgáljanak a hatóságok. Végül felvetette: „Már csak az a kérdés: ki rendelte ezt meg?”
Rogán szólt arról is, Brüsszel, illetve a népszuverenitást visszaszorító, központosító hatalmi törekvésekkel szembeni kritikát jelenti a puszta tény, hogy népszavazást tartottak Nagy-Britannia uniós tagságáról. A tanulságokat le kell vonni, olyan reformok kellenek Európában, amelyekkel a polgárok igényeinek meg lehet felelni. Nem Európai Egyesült Államok, hanem a nemzetállamok közössége az unió, ezt ki kell mondani újra. A versenyképességet azonban csak úgy lehet növelni, ha mindenki betartja a szabályokat – jegyezte meg, részben Görögországra utalva.
A miniszter a hazai kvótareferendumról szólva kijelentette, a baloldal minden létező fórumon megtámadta, fúrta a kezdeményezést, vélhetően Brüsszel megrendelésére. Legalább kiderült, megfelel minden alkotmányossági kritériumnak. Azért életbevágó a voksolás, mert az unióban éppen készül a betelepítés, a migránsok szétosztásának előkészítése. Felidézte, az ENSZ korábbi tanulmánya százötven millió bevándorló Európába telepítését javasolta, ami nonszensz. A tét tehát az, hogy Magyarország meg tudja-e magát őrizni olyannak, amilyen – foglalta össze, hangsúlyozva, a kormány mindenkihez el fogja juttatni a népszavazással kapcsolatos információkat. Erőteljesen és határozottan kiáll a kabinet a kvóták elutasítása mellett, ehhez minél erősebb felhatalmazás kell majd.