Belföld

A szivárványos zászló nem kerülhet közhivatalokra

Újabb döntést hozott a kormány a gyermekeket is célzó LMBTQ-propaganda közterületi visszaszorítása ellen. Kormányzati, állami intézmények – köztük iskolák - épületeire mostantól hivatalosan is tilos szivárványos LMBTQ-zászlót kihelyezni, közölte pénteken este a Miniszterelnökség.

A szivárványos zászló nem kerülhet közhivatalokra
A szivárványos zászló nem kerülhet közhivatalokra
Fotó: Hans Lucas via AFP/Fiora Garenzi

A döntés leginkább szimbolikus jelentőségű, hiszen kormányzati épületeken ez eleve nem gyakorlat. A kormányhatározat leginkább megerősíti, hogy kormány teljes mértékben elkötelezett a gyermekeket célzó LMBTQ-propaganda megfékezésében, történjen az óvodában, iskolában, médiában vagy épp közterületeken.

Az elmúlt években több intézkedés született a gyermekek védelmére. 2010-ben a parlament elfogadta a gyermekvédelmi törvényt, amely megtiltja a 18 év alattiaknak szóló szexuális propagandát, a homoszexualitás vagy nemváltás népszerűsítését és megjelenítését a médiában, oktatásban és reklámokban.

Idén áprilisban az Országgyűlés az Alaptörvényt úgy módosította, hogy minden más jogot megelőz az, hogy minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéséhez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. Ennek értelmében a gyülekezési törvényt is módosította.

A gyermekek védelme érdekében tilos azt a gyűlést megtartani, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja és amely a gyermekek védelméről szóló törvényben meghatározott tilalmat sérti.

A kormányhatározat nem vonatkozik a nem kormányzati (pl. önkormányzatok vagy pártok fenntartása alatt álló) épületekre.

Kapcsolódó írásaink