Belföld

Nagy János: Ahol erős közösségek vannak, ott a legnagyobb nehézségeken is úrrá tudnak lenni

Átadták a felújított közösségi házat pénteken a Baranya déli részén, az Ormánságban fekvő Piskón, amelynek megnyitóünnepségén a kistelepüléseken élő közösségek fontosságáról és az azok megerősítésén dolgozó helyi és országos szervezetek munkájának jelentőségéről beszélt a Miniszterelnöki Irodát vezető államtitkár.

Nagy János: Ahol erős közösségek vannak, ott a legnagyobb nehézségeken is úrrá tudnak lenni
Nagy János: Ópusztaszer a magyar sors és örökség szimbóluma
Fotó: Facebook/Nagy János

Nagy János a Felzárkózó települések program keretében megújított közösségi épület átadóünnepségén úgy vélekedett: ahol erős közösségek vannak, közösségek épülnek, ott a legnagyobb kihívásokon is úrrá tudnak lenni az emberek.

Kiemelte: a közösségek életben tartásáért, fejlődéséért folyamatosan tenni kell, és ilyen tekintetben Piskón példaértékű munkát végzett a település vezetése és a faluban Jelenlét pontot működtető Katolikus Karitász.

Akik tesznek a közösségért, reményt adnak, ami azt üzeni, hogy „nincsen olyan lehetetlen helyzet, amelyen ne lehetne úrrá lenni úgy, hogy mindenki számíthat valakire, és legfőképpen reményt adnak, hogy egyetlen magyar sincsen egyedül” – fogalmazott, hozzáfűzve: a reményt azok az emberek viszik tovább, akik tesznek a közösségekért – ahogy Piskón is –, ezért pedig a magyar kormány köszönetet mond.

Méltatta, hogy a Katolikus Karitász a Jézusi parancsnak megfelelően országszerte indít hasonló projekteket, amelyek során sok jó érzésű, hívő, katolikus ember kapcsolódik be a programokba.

Kijelentette: a keresztény egyházak és a magyar kormány ugyanazon az erkölcsi alapokon áll, egymással szövetségben van, és – ahogy a korábbi időszakban, úgy a jövőben is – mindent meg fog tenni a kabinet azért, hogy ez a szövetség egyre erősebb legyen.

Nagy Csaba (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője méltatta a kormány erőfeszítéseit a falvak támogatásában, hiszen – mint mondta – a kistelepülések, ahogy az ormánsági Piskó is, a Magyar Falu Programnak is köszönhetően léphettek a fejlődés útjára.

Közölte: Baranyában csak az általa képviselt választókerületben, csak idén már 12 milliárd forintnyi fejlesztés valósult meg, míg Piskón több mint százmillió forint értékben történtek fejlesztések.

Écsy Gábor, a Katolikus Karitász országos igazgatója beszámolt arról, hogy évek óta jelen van a szervezet a helyi közösséget erősítő és szociális jellegű szolgáltatásaival. Közölte: munkájuk fókuszában a gyerekek és a gyerekeket vállaló családok vannak, ugyanis a település lakóinak a negyede gyerek.

Orsós Margit (Fidesz–KDNP), Piskó polgármestere arról szólt, hogy a közösségi ház felújítása több éves munka eredménye. Céljuk a katolikus szervezettel közösen az, hogy a faluban élők új célokat, terveket fogalmazhassanak meg maguknak – mondta.

A kormányzati támogatással több éve zajló Felzárkózó települések program keretében az ország 300 helyszínén indult el a felzárkózás, amelyet 28 egyházi és civil szervezet valósít meg.

A Katolikus Karitász Baranyában tizenegy településen indított el a helyi adottságok feltárásán, szakmai jelenléten és egyedi helyzetfelmérésen alapuló fejlesztő programokat a szociális és infrastrukturális ellátottság fejlesztése, az emberek életminőségének javítása érdekében.

A Magyar Falu Programban biztosított forrás segítségével felújított piskói közösségi ház a települési programok központjaként és szolgáltatóházként áll a helyi lakosság rendelkezésére.

Kapcsolódó írásaink