Belföld

Soros-pénzeső Böjte lejáratására

Az amerikai pénzemberhez, Soros Györgyhöz köthető szervezetek biztosíthatták az anyagi fedezetet a Böjte Csaba által vezetett Dévai Szent Ferenc Alapítvány lejáratásához – írta meg a Magyar Nemzet.

Soros-pénzeső Böjte lejáratására
Böjte Csaba megáldja a komáromi kápolnát
Fotó: MH-archív/Hegedüs Róbert

A tőzsdespekuláns Soros hálózata milliókkal támogatott olyan portálokat, amelyek Böjte Csaba szerzetesről lejárató cikkeket írtak. A napilap felidézi az Átlátszó Erdélynél dolgozó Szabó Tündét és a szélsőbalos Mércénél Kulcsár Árpád nevét.

Az amerikai pénzemberhez, Soros Györgyhöz köthető szervezetek biztosíthatták az anyagi fedezetet a Böjte Csaba által vezetett Dévai Szent Ferenc Alapítvány lejáratásához. A tőzsdespekuláns Soros hálózata súlyos milliókkal támogatta azokat a portálokat, ahol a szerzetest támadó cikkek megszülettek, ezek sorában található az Átlátszó Erdély, illetve a szélsőbalos Mérce. A lejárató cikksorozatot 14 500 euróval, 5,5 millió forinttal támogatta a Soroshoz köthető, brüsszeli székhelyű nonprofit Journalism Fund.

„Böjte Csabának sok bűne van, ugyanis Böjte Csaba évtizedek óta árva gyerekeket ment, sok-sok ezer árva gyereket. Ráadásul teszi ezt ferences szerzetesként, ráadásul teszi mindezt Erdélyben, erdélyi magyar árvákkal. Éppen ideje volt tehát, hogy a liberális és baloldali média rászálljon” – írta az eset kapcsán a lap publicistája, Bayer Zsolt.

Kapcsolódó írásaink