Belföld
Fidesz: Kormányzati forrásból újult meg egy fővárosi tulajdonú útszakasz
A kormány 8,7 milliárd forintot biztosított a budapesti kerületeknek

Azt írták: Karácsony Gergely főpolgármester három évvel ezelőtt a járvány miatti, rendkívüli jogrendet kihasználva egy személyben úgy döntött, hogy több előkészített, megtervezett fővárosi útfelújítást töröl.
„Láthatóan politikai megfontolásból” döntött így, ezzel három jobboldali kerület, a XVI., a XVII. és a XXI. (Csepel) összes tervét megsemmisítette – tették hozzá.
A kormány ebben a helyzetben 8,7 milliárd forintot biztosított a budapesti kerületeknek a főváros által el nem végzett, de rendkívül szükséges útfelújítások átvállalására – ismertették.
A közleményben idézik Láng Zsoltot, a Közép-magyarországi gazdaságfejlesztési zóna komplex fejlesztéséért felelős kormánybiztost, aki a felújított csepeli Táncsics Mihály utca avatóján azt mondta: Karácsony Gergely „kedves szavai mögött mindig csak pártpolitikai döntések születnek Budapesten”. A kormánynak azonban egyaránt fontos az ország minden településének, így a fővárosi kerületek fejlesztése, fejlődése is – jelentette ki.
Nem a településvezetők pártpolitikai hovatartozása, hanem az ott élő emberek életminőségének javítása a fontos. Ezért 2010 óta a főváros és kerületek több mint 2300 milliárd forint kormányzati forrást használhattak fel – mondta a bejegyzés szerint Láng Zsolt.