Belföld

Nem tud mit kezdeni a baloldal a trianoni évfordulóval

A DK inkább Gyurcsány születésnapját ünnepelte

Láthatóan nem tudnak mit kezdeni a június 4-i trianoni évfordulóval a baloldalon, mivel leginkább a saját politikai érdekeik erősítésére akarták felhasználni a nemzeti összetartozás napját. Nagy Ervin, a XXI. Század Intézet elemzője a trianoni évforduló kapcsán a Magyar Nemzetnek kifejtette, hogy az irigységre és a megosztásra épülő politikai attitűd kizárja a határon túli magyarokkal való bármilyen őszinte szolidaritást.

Nem tud mit kezdeni a baloldal a trianoni évfordulóval
Nagy Ervin, a XXI. Század Intézet elemzője a Faktum adásának felvételén
Fotó: MH/Purger Tamás

A rendszerváltoztatás óta sem kiköpni, sem pedig lenyelni nem tudja a trianoni traumát, és ezzel együtt nem tud mit kezdeni a nemzeti összetartozás igényével a balliberális oldal. Pedig lett volna rá bőven alkalom, hogy megváltoztassák a szocializmusból itt ragadt nemzeti közöny politikájának mentalitását – fogalmazott a Magyar Nemzet megkeresésére Nagy Ervin, a XXI. Század Intézet elemzője a trianoni évforduló után.

Az elemző úgy fogalmazott, hogy „A Nyugatra naivan tekintő, az irigységre és a megosztásra épülő politikai attitűd kizárja a határon túli magyarokkal való bármilyen őszinte szolidaritást.”

Felhívta a figyelmet, hogy jelenleg a teljes baloldal azon az állásponton van, hogy el kellene venni a szavazati jogot a határon túli magyaroktól, ami pedig alkalmas arra, hogy szélesítse a megosztottságot.

„Olyannyira így van, hogy a szavazati jog elleni kampány része a határon túli magyarok ellen való hergelés” – ismertette.

Nagy megemlítette, hogy azt is, hogy a DK inkább Gyurcsány Ferenc születésnapját ünnepelte, ahelyett, hogy bármiféle közleményt adtak volna ki Trianonnal kapcsolatban.

„Nincs törésvonal a baloldalon, a közöny és az ellenséges érzület harminc esztendeje jelen van. A baloldalon érkező új generációk is követik az elődöket. Fekete-Győr András annyifélét mondott és tett már, hogy teljesen hiteltelen ebben a kérdésben. Egy Face­book-poszttal egyébként sem lehet »letudni« a szolidaritást. Ha a tetteket nézzük, akkor pedig ­egyértelműen azt tapasztaljuk, hogy a Momentum is ugyanolyan ellenséges az elszakított országrészeken élő magyarokkal szemben” – jegyezte meg Nagy Ervin.

Kapcsolódó írásaink