Belföld
Soltész Miklós: A keresztény közösségek nincsenek egyedül
Szűz Máriához szólnak az imádságok évszázadok óta

Soltész Miklós államtitkár a XIII. kerület, Rokolya utcai templom megújult közösségi termének szombati átadásán elmondta, több mint 1500 plébánia, egyházi közösségi ház újult meg az elmúlt 10 évben. Az ezeket használó közösségek szigetekként élhetnek, egyben erősíthetik a nemzetet, a kereszténységet és az emberiséget imáikkal és a kereszténység megőrzésével az államtitkár szerint.
Soltész Miklós megköszönte a Rokolya utcai plébánia közösségének, hogy minden időben őrizték hitüket és katolikus vallásukat, így akkor is, amikor az 50-es években elvették tőlük a közösségi termüket. Az államtitkár rámutatott arra: a Mária, Keresztények Segítsége Plébánia életében különösen fontos Szűz Mária. Megjegyezte: pénteken volt a lepantói csata (1571. október 7. – a szerk.) évfordulója, amelyben a keresztény csapatok Szűz Mária segítségét kérték a török seregek legyőzéséhez.
Győzelmüket az egész keresztény világ Mária közbenjárásának tulajdonította, így azóta Mária-ünnep a csata évfordulója. De a magyar nemzetnek legalább ilyen fontos az október 8-i Magyarok Nagyasszonya ünnep.
A felújított közösségi termet Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek áldotta meg. A bíboros reményét fejezte ki, hogy a terem a plébániai és a környéken élő katolikus közösség javát szolgálja majd. A bíboros az ünnepség előtt bemutatott szentmisén homíliájában arra kérte a híveket: Magyarok Nagyasszonya ünnepén gondolják újra át, mit jelent Mária népének lenni.
A katolikus kultúra ma is jelentős Magyarországon, és „nem tudunk egészséges nemzet lenni anélkül, hogy a saját vallási és kulturális azonosságunkat el ne fogadnánk”– fogalmazott a bíboros.
A következő évek nem kevés kockázatot hordoznak Magyarország, Európa vagy akár az egyház számára. Ezért „most van itt az ideje, hogy tudatosítsuk és megéljük hitünket, hogy kölcsönösen kapcsolatba kerüljünk egymással”, visszatalálva a Szűzanyához, aki „igazán mindnyájunk édesanyja”– tette hozzá a bíboros.
Tóth József, a XIII. kerület polgármestere az átadó ünnepségen arról beszélt, hogy a kerület a főváros talán legdinamikusabban fejlődő kerülete. E fejlődés két legfontosabb eleme az értékőrzés és a megújulás.
A Rokolya utcai templom közösségi terme kormányzati támogatásból, a tabernákulum és az orgona önkormányzati forrásból újult meg.