Belföld
Kásler: Hazánk hetek óta folyamatosan készül a negyedik hullám megelőzésére és kezelésére

A tárcavezető közölte: Tedros Adhanom őt magát és Pintér Sándort Genfbe invitálta, hogy a nemzetközi közösség előtt is beszámolhassanak a magyar védekezés tapasztalatairól.
„Főigazgató urat tájékoztattam, hogy a kezdetektől a megelőzésre és a gócpontok izolálására törekedtünk, mindezek mellett pedig folyamatosan próbáltuk megismerni és megérteni a vírust. 2020. január 24-én ebben a szellemben hívtam össze az érintett háttérintézményeket, majd január 31-én, a kontinens országait messze megelőzően alakult meg hazánkban a járvánnyal szembeni védekezésért felelős Operatív Törzs” - emlékeztetett Kásler, hozzátéve: ennek köszönhetően Magyarország az európai országokhoz képest 2-3 héttel előbb hozott meg minden járványügyi intézkedést.
„A járvány első hullámában így 5-6 ezer megbetegedést azonosítottunk, és az egészségügyi ellátórendszer esetében is elkerülhettük a világ több országában látott drámai összeomlást” - mutatott rá Kásler.
A miniszter elmondta: a vírus megismerése érdekében Magyarországon saját vizsgálatokat végeztünk, a fertőzések kezelésére és gyógyítására saját protokollt dolgoztunk ki, mindezek mellett pedig Semmelweis Ignác nyomdokain haladva nagy hangsúlyt fektettünk a fertőzés-megelőzésre.
„Csatlakoztunk a közös európai vakcinabeszerzéshez. Azonban a nyugati vakcinák sem a várt mennyiségben, sem pedig a szerződésben rögzített időben nem érkeztek meg hazánkba, ezért a hiány pótlása érdekében kapacitásainkat Szputnyik és Sinopharm oltóanyagokkal erősítettük meg” - mondta a WHO vezetőjének Kásler, aki felidézte: a vakcináció által több mint 12 ezer magyar ember életét lehetett megmenteni, közülük hozzávetőleg 4,5 ezer honfitársunk életét és egészségét keleti vakcinának védték meg, abban az időszakban, amikor a nyugati vakcinák hiányában ezeket a honfitársainkat elveszítettük volna.
„Hazánk hetek óta folyamatosan készül a negyedik hullám megelőzésére és kezelésére. Erőfeszítéseket teszünk a nem átoltottak minél gyorsabb átoltására, lehetővé tettük a 12-18 éves korosztály oltását és négy hónapon túl a harmadik vakcina alkalmazását” - hangsúlyozta Kásler, aki bejegyzésében tudatta: a WHO vezetője felkereste az Országos Onkológiai Intézetet, gratulált az intézmény szervezéséhez és fejlesztéséhez, valamint az ott folyó szakmai munkához és az intézmény WHO regionális központtá válásának célját támogatásáról biztosította.