Belföld

Jászberény jobbikos polgármestere adóemelésre használja a rendkívüli jogrendet

Pócs János a Jászság országgyűlési képviselője Facebookon tett rendkívüli sajtónyilatkozatot, amelyben arról beszélt, hogy Jászberény jobbikos polgármestere, aki a baloldali összefogás színeiben jutott hatalomra azonnal adóemelésre használta a rendkívüli jogrendet.

A baloldali városvezetés a rendkívüli jogrend leple alatt megemeli az iparűzési adót, a telekadót és az építményadót.

Ez a megszorító csomag közel 300 millió forintot vesz el a jászberényi munkavállalóktól és a munkáltatóktól - emelte ki Pócs János.

Objektum doboz

Hozzátette, hogy akkor teszi ezt a baloldal, amikor a kormány, az emberek érdekében napi szinten csökkenti az adót.

A politikus bejegyzésében elmondta, hogy a város adóbevétele idén nőtt, ennek ellenére a baloldal további megszorításokat kíván bevezetni, mint fogalmazott: ebben az évben a tervezetnél 360 millió forinttal több lett az adóbevétel.

Kapcsolódó írásaink