Belföld

Megosztott a baloldal

Már Bauer Tamás szerint is vállalhatatlan a judapestezés

Lassan nincs olyan magára valamit is adó baloldali közszereplő, aki ne határolódna el a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei 6. választókerület egyik ellenzéki jelöltjétől, az antiszemita és rasszista kijelentéseiről elhíresült Bíró Lászlótól.

Megosztott a baloldal
Fotó: Facebook

Az MSZP-t népszerűbb napjaiban elnökként irányító Kovács Lászlótól a párttól kiebrudalt Szanyi Tiboron át az LMP-t megálmodó Schiffer Andrásig rengetegen elfogadhatatlannak tartják a jobbikos politikust, akiről az önjelölt ellenzéki miniszterelnök-jelölt, Márki-Zay Péter is úgy nyilatkozott, hogy „nagyon nehéz rávenni zsidókat és cigányokat is arra, hogy egy akár jobbikos jelöltre szavazzanak, akit jogosan lehet, abszolút jogosan lehet bírálni a korábbi megnyilvánulásaiért”.

Legutóbb Gyurcsány Ferenc egykori helyettese, a DK korábbi alelnöke, Bauer Tamás fejtette ki közösségi oldalán, hogy nem is az a baj a judapestező, tetűcsúszdázó szélsőséges jelölttel, amiket mondott, hanem hogy lényegében pártjával együtt változatlan maradt. Ezért összefoglalásként arra buzdítja a baloldali szavazókat, hogy ne támogassák saját jelöltjüket, mert „egy-egy politikusra, egy-egy pártra annak alapján szavazunk, hogy milyen politikát követ”.

Bauer csupán utal arra, hogy a kifizetetlen dolgozóit puskával fenyegető Bíró Lászlótól még az ellenzék sem várhat semmit. Mint az elmúlt hetekben kiderült, a varrodájában korábban tetemes tartozásokat felhalmozó szélsőséges politikus számos alkalmazottját nem fizette ki, és amikor ők ezt számon kérték, akkor inkább terrorizálta őket. A korábbi DK-alelnök egyértelműen leszögezi írásában, hogy a teljes ellenzéki összefogás elfogadhatatlan, mert ilyen jelöltek esetén nem csupán Bíró László vállalhatatlan, hanem bármilyen ellenzéki közös lista: „Nem szavazok olyan közös listára 2022-ben, amelyen ott vannak a Jobbik politikusai és amelyről a többi párt a Jobbikkal egyezett meg.”

Bíró László jelölése azt követően vetődhetett fel, hogy az eddigi országgyűlési képviselő, Koncz Ferenc (Fidesz–KDNP) tragikus halála miatt október 11-én választásokat tartanak a szerencsi központú körzetben. A kormánypártok Koncz lányát, Koncz Zsófiát indítják.

Már Bíró László vezetése alatt is végrehajtás volt a politikus szövetkezetével szemben

Már akkor végrehajtás alá helyezték Bíró László cégét, amikor még ő volt a tulajdonos. A Jobbikos politikus korábban ezt tagadta és azt mondta: ő 2016 májusában otthagyta a Hegyalja Mix szövetkezetet. A Hír TV birtokába került dokumentum szerint viszont a NAV már 2016. februárjában elrendelte a felszámolást. Beszélt arról is, hogy minden dolgozót kifizetett, ezt azonban az érintettek a televízió híradójának cáfolták.

Kapcsolódó írásaink