Belföld
Speciális mentorprogram a gyermekvédelemben
A nevelőszülői hálózatból kikerülő fiatalok szakmához juthatnak
Rámutatott: a gyermekvédelmi oltalom alatt álló huszonháromezer gyerek több mint kétharmada él nevelőszülőknél, akiknek feladatuk nemcsak a gyerekek gondozása, hanem későbbi boldogulásuk segítése is. A SVÉT-ről szólva pedig hangsúlyozta: bíznak abban, hogy sok olyan gyerek lesz, akinek az élete összekötődik a gasztronómiával.
A kezdeményezés során – amely a Zip’s Brewhouse miskolci vendéglátóhelyről indult ki és együttműködésével valósul meg – a gyerekek éttermekbe látogathatnak, ahol megismerkedhetnek a vendéglátással. A SVÉT gyermekvédelmi mentorprogramjának célja ugyanis, hogy a gyermekvédelemben élők mentorokon, képzésen és közösségi programokon keresztül ismerjék meg a hazai csúcsgasztronómiát.
Szentkirályi Alexandra kormányszóvivő is üdvözölte a SVÉT kezdeményezését, mint mondta, fontos, hogy a nevelőszülői hálózatból kikerülő fiatalok szakmához, biztos megélhetéshez jussanak.
Az országban egyébként több tízezer gyermek él biztos családi háttér nélkül, az ő érdekükben döntött a nevelőszülői rendszer megerősítéséről a kormány. Kiemelte, 2014-től a nevelőszülői jogviszony is foglalkoztatási jogviszonynak minősül. A két évnél kisebb gyermekeket gondozó nevelőszülők idén januártól nevelőszülői gyedet is igénybe tudnak venni, folyamatosan nő, és 5800-ra emelkedett a nevelőszülők száma Magyarországon.