Belföld
A választásra készülnek a Soros-szervezetek
Képzésekkel és egyéb akciókkal erősítenék a politikai aktivizmust az NGO-k, amelyek mozgalmat is szerveznének

A TASZ például a helyi aktivizmusról indít képzést, amelyre a következő felvetésekkel toborozzák az érdeklődőket: „Hogyan legyél aktív tagja a politikai közösségednek? Mi az a közmeghallgatás? Mihez van ott jogod? Hogyan keresheted meg az önkormányzati/országgyűlési képviselődet?” Ez a lelkesedés nem új a szervezet részéről, például a 2018-as parlamenti voksolás előtt is számos hasonló kezdeményezésük volt, egy kerekasztal-beszélgetésükön például ellenzéki politikusok aggódtak a választások tisztasága miatt, kritizálva a kormányt. „A demokrácia nem egy nap. Nemcsak a szavazás napján, hanem bármikor tehetünk érte” – írták akkor, közölve, mindig is ebben a tevékenységben akarnak segítséget nyújtani.
Csapatépítésbe kezdenek a Közélet Iskolájánál. Kellenek az emberek plakátot ragasztani 2022-ben, és valakinek majd a szórólapokat is ki kell szórnia. Mi lehet alkalmasabb a csapatok összekovácsolására egy jó kis társasjátéknál? – írta a blog, ismertetve az önszerveződés érdekében indított újabb kezdeményezést. A szintén Soros által is pénzelt Közélet Iskolája arra próbálja kiképezni az érintetteket, hogyan „lehet hatásosan fellépni, kampányolni, mozgalommá szerveződni és tenni egy igazságosabb világért”. A szervezet külön képzést szervez arról is, hogy hogyan lehet minél jobban megörökíteni, a médián keresztül a leghatásosabban közvetíteni a különböző akciókat.
Az Amnesty International a következő felhívással élt: „Pár hét alatt több mint tízezren szólítottuk fel az alapvető jogok biztosát, hogy vizsgáltassa felül a május 19-én elfogadott, transznemű emberek jogait sértő törvényt az Alkotmánybírósággal. Miért fontos ez az ügy? Milyen eszközökkel léphetünk fel a jogsértő törvényekkel szemben? Miben mérjük egy akció sikerességét? Programunkon ezekre a kérdésekre keressük a választ.”